aktualizováno 18. 8. 2009

Vydejte se na 3D prohlídku Českým Krumlovem

18. srpna 2009

Český Krumlov společně s Olomoucí a Hřenskem byl vybrán k nasnímání do map Google v detailní vrstvě Street View. Město zabodovalo ve veřejném hlasování, jehož se zúčastnilo přes devět tisíc hlasujících. Rada města vydala včera souhlas se snímáním exteriéru města pro tuto službu. Snímání českokrumlovských ulic by mělo být zahájeno ještě v srpnu a potrvá zhruba 4 dny. Přesný termín začátku snímání nebyl zatím stanoven.

Podle společnosti Google je funkce Street View poslední detailní vrstvou v mapách, respektive zobrazení v nejmenším měřítku. V takové mapě je zobrazena realita podobně, jako by člověk stál na ulici a rozhlížel se kolem sebe. Street View poskytuje uživatelům 360° horizontální a 290° vertikální panoramatický pohled na konkrétní místa v mapách Google (www.googlemaps.com).

Společnost Google sbírá fotografie reality pomocí speciálních kamer a zařízení, které zachycují dané místo a přiřazují mu GPS souřadnice pro přesnou lokalizaci. Jakmile jsou jednotlivé ulice a města nasnímány, spojí se získané informace dohromady a vytvoří 360° panorama. Obličeje a státní poznávací značky jsou kvůli ochraně osobních údajů rozostřeny, aby je nebylo možné identifikovat.

Pomocí inovativního zobrazení v mapách mohou lidé ve svém počítači nebo mobilním telefonu s připojením na internet procházet různými městy a různými krajinami a prohlížet si jejich prostředí. Mapy je možné propojit s moderními technologiemi a usnadnit si navigaci v terénu nebo odkázat známé nebo zákazníky například na vlastní dům nebo restauraci.

Projekt Street View byl spuštěn v květnu 2007 a jeho hlavním cílem bylo přiblížit uživatelům svět pomocí obrázků. Původně se pokrytí omezovalo pouze na pět amerických měst.  Krajina byla tehdy snímána pomocí kamer umístěných v dodávce. Následně se pro zachycení reality začala využívat osobní auta nebo speciální tříkolky pro nasnímání hůře dostupných míst. Od roku 2007 se projekt Street View rozrostl o další města, ulice, národní parky a cyklostezky. V současnosti je k dispozici pro více než tucet států na celém světě nejen v Severní Americe, ale i v Evropě a v asijsko-pacifickém regionu.

Více informací o službě Street View získáte například ve Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Street_View.

 

Související odkazy

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: