aktualizováno 16. 7. 2009

Město nakoupí euroklíče pro své občany

16. července 2009

Radní města v pondělí schválili pořízení euroklíčů pro zdravotně postižené občany města Český Krumlov. Smyslem instalace jednotných eurozámků je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení. V Českém Krumlově jsou eurozámky opatřeny veřejné WC v Horní ulici a na parkovištích P1 v Jelení zahradě, P2 v Pivovarské ulici Pod poštou a P3 v Linecké ulici v Městském parku. Město nakoupí zhruba 100 kusů euroklíčů za celkovou cenu 35 700 Kč, zhruba třetinu nákladů bude hradit dceřiná společnost města Českokrumlovský rozvojový fond.

„Město Český Krumlov se rozhodlo pomoci tělesně postiženým občanům a bude zdarma distribuovat euroklíče držitelům průkazů ZTP/P. Předpokládám, že by to mohlo být již v průběhu měsíce srpna," sdělila vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Ingrid Pechová.

Podmínkami pro bezplatné získání euroklíče od města Český Krumlov je trvalé bydliště ve městě Český Krumlov, předložení průkazu ZTP/P a občanského průkazu, vyplnění evidenční karty a prohlášení. Žádosti bude přijímat odbor Sociálních věcí a zdravotnictví na Městském úřadě Český Krumlov v Kaplické ulici. Případné dotazy zodpoví Zdeňka Pavlyková, telefon 380 766 404 nebo Ingrid Pechová, telefon 380 766 400.

Během hlavní turistické sezóny je euroklíč v pracovní době zapůjčován u obsluhy WC. Euroklíče je možné zapůjčit si také v Infocentru, a to proti vratné záloze (500 Kč).

V současné době si držitel průkazu ZTP nebo průkazu  ZTP/P, který má trvalé bydliště na území České republiky může euroklíč zakoupit přes Národní radu osob se zdravotním postižením (www.nrzp.cz). Podle sdělení Národní raby by se do budoucna měly dotované euroklíče v rámci projektu začít distribuovat zdarma a to postupně v jednotlivých krajích České republiky, časový horizont však nelze přesně stanovit.

Další  informace ohledně euroklíčů lze získat na stránkách www.euroklic.cz., nebo www.eurokeycz.com.

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: