aktualizováno 8. 1. 2010

Příběh města Český Krumlov v roce 2099,  aneb budoucnost města očima dětí

2. července 2009

V roce 2099 bude Krumlovská věž zanikat mezi mrakodrapy

Základní škola Za Nádražím představila svůj projekt Příběh města Český Krumlov v roce 2099 ve velkém pojetí. Děti vyrobily papírový model města s barevnými domy a náměstím. Představily také časopis 22. století, kde  popsaly  povolání lidí roku 2099 a nezapomněly se zmínit ani o svých předcích, jak žili a co dělali před 100 lety. Dalším bodem programu bylo divadelní představení s živou hudbou. Hra měla základ na písničce o Krumlově, která se měnila s dobou a s lidmi, kteří si jí zpívali. Děti se nezapomněly pochlubit s internetovými stránkami školy roku 2099, na kterých popisovaly dění ve škole a sci-fi obrázky z budoucích časů.

Pověsti o městě se budou vyprávět i v roce 2099

Děti na základní škole v Linecké ulici zahájili projekt Příběh města Český Krumlov v roce 2099 divadelním představením. Na premiéru se za dětmi přišla podívat i místostarostka Jitka Zikmundová. Hra vyprávěla pověst k domu v Soukenické ulici č. 35, který se jmenuje Dům u baziliška. Děti ztvárnily postavy z pověsti prostřednictvím vyrobených loutek, které měly na rukou.  Představení bylo velice poutavé a nechyběl ani hudební doprovod a ručně malované kulisy Krumlovských domů. „Děti v publiku, které hru sledovaly, v jejím průběhu ani nedutaly. Musím všechny malé herce pochválit, protože se naučili opravdu složité texty a bez chyb je před diváky odříkaly", komentovala po skončení hru místostarostka.  Děti a učitelé z Linecké základní školy věří, že se pověsti o Českém Krumlově budou vyprávět i v roce 2099.

Čeká nás budoucnost plná barev

Děti ze základní školy v Kaplické ulici představily svá výtvarná díla jako poslední škola v rámci projektu Příběh města Český Krumlov v roce 2099. Všechny výtvarné práce, které děti namalovaly, ukázaly Český Krumlov jako město plné barev a lidí. „Práce dětí z Kaplické základní školy jsou plné optimismu a barev, to se mi moc líbí. Jsem ráda, že ne všechny děti vidí budoucnost jen v technice a kovu, jako na předešlých výstavách.", vyjádřila se k výtvarným dílům místostarostka Jitka Zikmundová. Mezi vystavenými díly zaujal i papírový model města s koupalištěm a hrajícími si lidmi, který zhotovili žáci třídy handicapovaných dětí. Ten, kdo nestihl tento týden navštívit děti ve školách na jejich výstavách bude mít ještě jednu možnost v září. Všechna vyrobená a namalovaná díla z projektu Příběh města Český Krumlov v roce 2099 budou vystavena v září v prostorách Městského úřadu v Kaplické ulici, kde si je budou moci občané a děti z jiných škol prohlédnout ještě jednou.

Akce pro děti a mládež do 18 let je součástí Evropského roku kreativity a inovace. Projekt je organizován městem Český Krumlov a Centrem pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. v rámci oslavy 700 let od první zmínky o Českém Krumlově jako o městě.  Cílem projektu bylo zapojit děti a mládež do programu oslav mimořádného výročí města Český Krumlov, hravou a kreativní formou zprostředkovat informace o současném dění a životě, oslovit budoucí generaci Českého Krumlova, generaci, která bude ovlivňovat a vytvářet jeho podobu a určovat život města.  

Odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: