aktualizováno 8. 1. 2010

Týden oslav v Českém Krumlově

17. června 2009

V rámci oslavy 700 let města a Slavností pětilisté růže v Českém Krumlově byl v pondělí znovuvysvěcen mariánský sloup na náměstí Svornosti. Po svěcení následovala mše v kostele Sv. Víta, která připomněla svátek patrona města. Obě ceremonie poctil svou návštěvou českobudějovický biskup Mons. Jiří Paďour. Svěcení i mši zpěvem doprovodila Svatoanenská gregoriánská schola Český Krumlov pod vedením ředitele kúru v Českém Krumlově Jiřího Balka.

V úterý 16. června získalo město novou ozdobu do Seminární zahrady naproti Hotelu Růže. Své místo zde našla plastika Zvonice pro Evropu autora Petra Fidricha. Před slavnostním odhalením sochy ve tvaru protáhnutého písmene omega, evokujícího meadr řeky Vltavy v Českém Krumlově, vystoupil se svým představením připomínajícím tvorbu díla českokrumlovský umělec Karel Dvořák. Místostarostka Českého Krumlova Jitka Zikmundová uvítala symbolické propojení Českého Krumlova s Evropou a zazvonila na zvonek.

Dnes pokračuje slavnostní program prohlídkami města pro občany Českého Krumlova, které zajišťuje českokrumlovské Sdružení průvodců Jihočeské hospodářské komory. Prohlídky se uskuteční zcela bezplatně ve dvou časech, od 18 a od 19 hodin, městem bude provázet jednotlivé skupiny pět místních průvodců. V obou časech bude na zajímavou téměř hodinovou poznávací cestu Českým Krumlovem vypraveno pět různých skupin. V každé skupině může být až 40 osob, sraz bude na náměstí Svornosti u kašny. Z organizačních důvodů je nutná předchozí rezervace "místenky", která bude k vyzvednutí zdarma v Infocentru Český Krumlov (náměstí Svornosti 2). Průvodci povedou výklad v českém jazyce.

Zítra bude oficiálně předána Cena města Český Krumlov za rok 2008 MUDr. Alexandru Jegorovovi, CSc za jeho profesní činnost v oboru chirurgie a traumatologie, ve které je uznávaným odborníkem a soudním znalcem, jakož i za hlubokou znalost dalších oborů (mykologie, astrofyzika, fytologie, stavba lodí atd.), o kterou se prostřednictvím přednášek, besed a publikační činnosti dělí se spoluobčany. MUDr. Jegorov je zároveň dlouholetým instruktorem Vodní záchranné služby. Veřejné předání ceny se uskuteční na nádvoří Hotelu Růže.

O víkendu město oživí vzpomínku na první písemnou zmínku o městě Český Krumlov z roku 1309. Centrum Českého Krumlova ožije od 19. do 21. června historií a nabídne příchozím středověkou zábavu, dobové trhy nebo gurmánské zážitky z pravých středověkých specialit. 

Více informací na www.ckrumlov.cz/slavnosti2009

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: