aktualizováno 29. 5. 2009

Zastupitelé schválili prodej pozemků v Domoradicích

29. května 2009

Zastupitelé města Český Krumlov včera schválili prodej pozemků v katastrálním území Přísečná - Domoradice chomutovské společnosti RENT Group s.r.o. Na ploše mezi sídlištěm Mír a supermarkety Lidl a Terno by mělo během následujících tří let vyrůst obchodní centrum s 15 nájemními jednotkami na obchodní ploše 9000 m2 a s 297 parkovacími místy. Nabídka vybrané společnosti využívá nejen pozemky prodávané městem, ale i další tři pozemky soukromých vlastníků. Město Český Krumlov obdrželo dvě nabídky, které splňovaly podmínky zveřejněného záměru na prodej lukrativních pozemků za městem pevně stanovenou cenu 1550 Kč/m2, celkem 44 milionů Kč.

Vítězná nabídka prezentuje obchodní centrum čtyř samostatných objektů s prodejními prostory a doplňkovým prodejem, v jednom objektu se předpokládá využití také pro služby. „Záměr předpokládá vytvoření atraktivního obchodního centra v návaznosti na stávající obchodní zónu a obytnou čtvrť sídliště Mír, které doplní služby ve městě o kvalitní obchodní zónu orientovanou i na módu a doplňky," stojí v nabídce vybraného investora. Celková užitná plocha zhruba 15 nájemních jednotek v obchodním centru bude asi 8000 m2.

„Zastupitelé vybrali takový projekt, který zohledňuje potřeby jak obyvatel Českého Krumlova, tak podnikatelů, ale i obyvatel z okolních obcí. Spádová oblast obchodní zóny na předměstí Českého Krumlova je opravdu velká, jezdí sem nakupovat například i z Lipenska," vyjádřil se starosta Luboš Jedlička.

Dopravně je plánované obchodní centrum napojeno na stávající komunikace - silnice od sídliště Mír k Ternu a na Budějovickou silnici I/39. V severní části by se centrum napojilo na stávající komunikaci, která vede okolo Terna do Tovární ulice. Na západní straně by se propojila doprava na stávajícím kruhovém objezdu u sídliště Mír. Na jižní straně se předpokládá pravé odbočení a vytvoření odbočovacího pruhu od čerpací stanice Benzina a dále vytvoření průsečné křižovatky navazující z kruhového objezdu na sídlišti Mír na Budějovickou ulici, za předpokladu vytvoření odbočovacích pruhů na Budějovické ulici. V návaznosti na jednotlivé obchodní objekty jsou řešena jednotlivá parkoviště s kapacitou 297 míst. Zásobování jednotlivých objektů je řešeno samostatnými plochami a komunikacemi napojenými na místní komunikace. V prostoru parkovišť a okolo obchodních objektů bude doplněna zeleň.

Předpokládaný termín zahájení výstavby uvedený v nabídce je srpen 2011 a předpokládaný termín dokončení stavby je listopad 2012. (ja)

Vizualizace projektu obchodního centra - Domoradice

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: