aktualizováno 22. 5. 2009

 

Zájemci o účast v kostýmovaném průvodu Slavností pětilisté růže mají poslední šanci se zapsat

22. května 2009 

Dodatečný casting pro obsazení rolí v historickém průvodu Slavností pětilisté růže se koná ve středu 27. května od 17 do 18 hodin ve zkušebně Městského divadla v Českém Krumlově (1. patro, hlavní vchod). První castingy do průvodu se uskutečnily 23. dubna a 3. května. V letošním roce vzhledem jsou Slavnosti pětilisté růže věnované 700. výročí první písemné zmínky o městě Český Krumlov a této skutečnosti bude uzpůsoben i slavnostní průvod městem.

Historický kostýmovaný průvod městem představí důležité osobnosti jednotlivých rodů a zajímavé dějinné události od nejstarších Vítkovců po Schwarzenberky s akcentací ryze krumlovských historických momentů, jako je například Dělení růží. Součástí průvodu bude také několik originálních erbů z druhého ročníku Slavností pětilisté růže z roku 1969, vyrobených vlastnoručně zakladatelem slavností Antonínem Zwiefelhoferem. Průvodu se zúčastní přibližně 600 kostýmovaných postav. "Bude možné spatřit rytíře na koních, šermířské a vojenské jednotky, bubeníky, praporečníky, muzikanty, kejklíře a jokulátory nebo zástupce cechů," doplnil ředitel městského divadla Jan Vozábal. Jedinečnou součástí průvodu bude unikátní skupina postav Maškarního sálu, pro kterou bude pořízeno asi 15 kopií kostýmů přesně podle fresek z Maškarního sálu Státního hradu a zámku Český Krumlov. "Na této novince se podílí také Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov a choreografii skupiny připravuje docentka Helena Kazárová," sdělil ředitel Městského divadla Český Krumlov.

Průvod bude rozdělen na část gotickou, renesanční, barokní a rokokovou. Každá část průvodu má pro zájemce omezený počet míst, která jsou daná režijním záměrem a následně i kapacitou pivovarské zahrady, kde proběhne po usazení průvodu na tribuny a lavičky pro sledování hlavní ceremonie a historického turnaje s programem.

„Vzhledem k tomu, že historický průvod městem by měl být zejména důstojnou reprezentací historie našeho města nikoli karnevalem a po zkušenostech s nedisciplinovaností některých účastníků průvodu v minulých letech, upozorňujeme všechny zájemce na určité závazky a podmínky, které jsou vázány na účast v průvodu," upozornil Vozábal.

Závazky a podmínky účasti v průvodu

  1. Zkoušky jednotlivých částí průvodu, jejichž termíny jsou uvedené níže, jsou závazné a je na ně vázáno zapůjčení kostýmů.
  2. Místa v průvodu pro velmi mladá děvčata toužící po roli „princezny" jsou velmi omezená.
  3. Při výběru budou preferovány dospělé páry.
  4. Malé děti, s výjimkou dětí v rolích vypsaných v režijním plánu, budou do průvodu brány pouze v doprovodu rodičů (rodiče též v kostýmech).
  5. Nočního průvodu v sobotu 20. 6. se budou účastnit pouze ti, kteří budou oblečeni v kostýmech z období gotiky nebo renesance.
  6. Účast v průvodu těch, kteří mají vlastní kostým, je opět vázána zápisem a účastí na zkouškách.

Závazné zkoušky průvodu se konají pro barokní a rokokovou část průvodu v neděli 31. května 2009 od 17 do 18.30 hodin v Městském divadle v Č. Krumlově. Generální zkouška všech částí průvodu se koná ve středu dne 17. června 2009 od 17.30 hodin v Pivovarské zahradě. Termín pro zapůjčení kostýmu a případného líčení nebo kadeřnických úprav bude dohodnut v rámci zkoušky v městském divadle.

Zájemci o zapůjčení historického kostýmu pro svůj vlastní prožitek Slavností bez zájmu o účast v průvodech, mohou využít kostýmní rezervy v pátek dne 19. června 2009 (přesný čas bude ještě uveřejněn). Cena půjčovného za kostým činí 500,- Kč.

Více informací o organizaci Slavností pětilisté růže je k dispozici na webových stránkách městského divadla - zde. 

Odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: