aktualizováno 20. 4. 2009

Rekonstrukce Lazebnického mostu je ve své polovině

20. dubna 2009

Generální rekonstrukce Lazebnického mostu se přehoupla do své druhé poloviny. V těchto dnech probíhají práce na pískování ocelových nosníků. Původní harmonogram prací počítal s ukončením pískování okolo 17. dubna. S ohledem na požadavky restauratérů a hoteliérů u Lazebnického mostu, byla doba pískování během pracovního dne zkrácena o 3 až 4 hodiny. Proces pískování bude prodloužen zhruba o deset dní. „Na začátku května má začít zpětná montáž dřevěných nosných prvků mostu a následně i nové mostovky," naznačil průběh dalších prací vedoucí odboru investic Lumír Luštický.

Po dobu stavebních prací je částečně změněna dopravní situace v centru - z ulice Latrán se stala slepá ulice, kde je umožněn obousměrný provoz až k Lazebnickému mostu. Lazebnický most není průjezdný vůbec. V Radniční ulici se změnil směr projíždění, projíždí se od náměstí směrem k Lazebnickému mostu a do Dlouhé či Masné ulice a Parkánu. Objízdná trasa vede přes Horní ulici nebo Objížďkovou silnici a přes most u DDM do centra. Průchod přes most pro pěší je zachován.

Na celkovou rekonstrukci získalo město prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad finanční prostředky přesahující 6,1milionu Kč. Z městského rozpočtu byl na rekonstrukci vyčleněn milion Kč. Práce na rekonstrukci Lazebnického mostu byly zahájeny 23. března 2009.

Aktuální informace o rekonstrukci mostu a fotografie stavby jsou zveřejňovány
na www.ckrumlov.cz/rekonstrukce. Více informací také na www.europa.eu.

 

Fotogalerie

 

Tento projekt Rekonstrukce Lazebnického mostu v Českém Krumlově je spolufinancován Evropskou unií.

ROP

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: