aktualizováno 2. 4. 2009

Děti čerpaly inspiraci v Linzi 25. 3. 2009

2. dubna 2009

Přehlídkový projekt "Příběh města Český Krumlov v roce 2099" aneb budoucnost města očima dětí postoupil do další fáze. Účastníci přehlídky zavítali na exkurzi do rakouského Linze do muzea budoucnosti - Ars Electronica Center. Projekt je organizován městem Český Krumlov a Centrem pro pomoc dětem a mládeži, o.p.s. v rámci oslavy 700 let od první zmínky o Českém Krumlově jako o městě. Děti si prohlédly nejen moderní muzeum, ale také centrum města nebo linecký dopravní terminál.

"Žáci a studenti mají za úkol zpracovat vizi budoucnosti města Český Krumlov v roce 2099. Důležitá je jejich kreativita, originální nápady, hra, týmová práce a láska k městu. Snažili jsme se pro děti připravit i inspirativní výlet do rakouského Linze," sdělila místostarostka Jitka Zikmundová.

Vizi budoucnosti mohou děti zpracovat jakoukoli formou. "Jsem zvědavá, zdali děti představí svou vizi pomocí kresby nebo malby, modelu, povídky,  hudebního či dramatického díla nebo webové prezentace. Fantazii se opravdu meze nekladou," doplnila místostarostka.

Přehlídka děl se bude konat v týdnu od 22. do 26. června každý den od 9 do 13 a od 14 do 17 hodin najednotlivých zúčastněných školách. Do projektu se přihlásily všechny čtyři českokrumlovské základní školy, Základní škola Kaplická, Gymnázium Český Krumlov a Dům dětí a mládeže Český Krumlov. Akce pro děti a mládež do 18 let je součástí Evropského roku kreativity a inovace.

Město Český Krumlov slaví v letošním roce 700 let od první zmínky o městě. Připravuje proto pestrý kulturní a odborný program. Minulost připomene například výstava originálu listiny Jindřicha I. z Rožmberka datovaná 2. srpnem 1309, která poprvé zmiňuje Český Krumlov jako město, celých sedm století shrne reprezentativní publikace. Českokrumlovští si užijí i koncert pro město v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov a poslechnou si Vodní Hudbu pro Český Krumlov Františka Xavera Thuriho. (ja)

Odkaz

Partneři akce

Děkujeme za laskavou podporu a pomoc společnostem ČSAD Autobusy České Budějovice a.s. a Postbus Linz, Gama Holding Praha a.s., odštěpný závod České Budějovice, Linz Tourismus a Ars Electronica Center Linz.

Gama Holding České BudějoviceČSAD Autobusy České Budějovice a.s.

 POSTBUS 

 

Prohlédněte si fotogalerii z exkurze Linze

 

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: