aktualizováno 15. 8. 2017

Manželky ministrů si z Českého Krumlova odvezly originální dárek

30. března 2009

Město Český Krumlov hostilo v sobotu doprovodný program tzv. Gymnichu. V Českém Krumlově byl připraven doprovodný program pro manželky a manžely ministrů. Starosta města Luboš Jedlička a místostarostka Jitka Zikmundová přivítali chotě ministrů v Museu Fotoateliér Seidel. Manželky a 1 manžel absolvovali exkurzi v tomto jedinečném muzeu a jako překvapení na ně čekalo dobové fotografování.

"Návštěvu jsme fotografovali původní technologií černobílé fotografie. Exponovaný černobílý plochý film se musel vyvolat, ustálit a následně z něj byly zvětšeny černobílé fotografie ve formátu 24 x 30 centimetrů. Fotografie jsme potom usušili a zarámovali. Celý proces byl velice náročný na čas, protože jsme museli dodržet určité časové limity při zpracování. Těší mě, že se nám to podařilo a stihli jsme včas předat opravdu originální dárek," doplnil manažer projektu Museum Fotoateliér Seidel Petr Hudičák.
Hosté si prohlédli také centrum Českého Krumlova, navštívili kostel sv. Víta a na zámku prošli Maškarní sál a barokní divadlo. "Když jsem hovořil s některými návštěvnicemi doprovodného programu, tak bylo patrné, že jsou z našeho města nadšené. Věřím, že se sem vrátí a objeví další krásy Českého Krumlova," sdělil starosta města Luboš Jedlička.

Město Český Krumlov spolupracovalo na přípravách programu s Ministerstvem zahraničních věcí a s Úřadem vlády České republiky.

Do Českého Krumlova zavítá každoročně několik významných hostů.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov