aktualizováno 6. 3. 2009

Barevné projekty mateřských škol znají své vítěze

4. března 2009

Slavnostní vyhlášení nejlepších prací se odhalilo v úterý 3. března nejlepší projekty na barevné vylepšení fasád mateřských školek. Hodnocení projektů zajistila nejen odborná porota, ale také zástupci města Český Krumlov, představitelé společnosti Remmers CZ s.r.o a českokrumlovská veřejnost. Nejlepší návrhy pro 4 mateřské školy - MŠ Za Nádražím, MŠ Vyšehrad, MŠ Plešivec II a MŠ Za Soudem zpracovaly Kristýna Svobodová, Michaela Nováková, Alice Kühnelová a Justýna Koubková. Realizace projektů závisí na získání finančních prostředků. Celkové náklady na zateplení fasád mateřských škol se pohybují kolem 2,2 milionů Kč. 

Vítězné projekty

Barevné školky - projekty, foto: SUPŠ sv. Anežky ČeskéBarevné školky - projekty, foto: SUPŠ sv. Anežky ČeskéBarevné školky - projekty, foto: SUPŠ sv. Anežky ČeskéBarevné školky - projekty, foto: SUPŠ sv. Anežky České

Během slavnostního vyhlášení jednotlivé projekty popsal vedoucí oboru Propagační výtvarnictví - výstavnictví Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České Martin Busta a podotknul, že vítěznými návrhy práce nekončí a před realizací bude nutné jednotlivé návrhy dopracovat, aby odpovídaly požadavkům památkářů.

Vedoucí odboru investic Lumír Luštický nastínil historii projektu na barevné vylepšení fasád mateřských škol: „Spolupráce Městského úřadu Český Krumlov, Střední uměleckoprůmyslové školy Sv. Anežky České a společnosti Remmers CZ s.r.o. začala již v roce 2007, kdy jsme přišli na nápad, jak zapojit do investic města i talentované studenty z Anežky. Spolupráce se vloni osvědčila, studenti krásně vymalovali exteriér jedné z českokrumlovských školek. V projektu barevných školek budou fasády zatepleny a zároveň získají nový barevný kabát."

Návrhy barevného provedení tvořili během roku 2008 studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, oboru Propagační výtvarnictví - výstavnictví. Městský úřad žádá o dotaci na realizaci projektu a zajišťuje jej po technické stránce. Společnost Remmers CZ s.r.o. dodala studentům výtvarné potřeby a na realizaci přislíbila režijní ceny na fasádní barvy.

Spolupráce mezi školou, úřadem a soukromou firmou funguje dobře. „Město Český Krumlov cítí potřebu investice do fasád a oken mateřských školek a žádá o dotaci na zateplení a zajišťuje projekt po technické stránce, společnost Remmers dodala studentům „Anežky" výtvarné potřeby a na realizaci přislíbila režijní ceny na fasádní barvy a studenti výtvarných oborů kreslí a připravují návrhy, jak by podle nich měly fasády mateřských školek v Českém Krumlově vypadat," sděluje Pavel Váňa z odboru investic.

Investice do školských zařízení není v Českém Krumlově ojedinělá. „V loňském roce putoval na investice do oblasti školství a dětských hřišť rekordní objem financí. Podařilo se otevřít 3 nová hřiště, kompletně zrekonstruovat školní jídelnu na Plešivci nebo vybavit několik škol novým sociálním zařízením. Letos plánujeme například využít peněz z Regionálního operačního programu a vytvoříme víceúčelové hřiště nebo dovybavíme učebny Základní školy Plešivec," doplnil starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička. (ja)

 

Fotogalerie vyhlášení vítězů

Fotogalerie soutěžních projektů

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: