aktualizováno 2. 3. 2009

Barevné projekty mateřských škol poznají své vítěze

2. března 2009

Netradiční projekt na vylepšení fasád mateřských škol pokročil do další fáze. Na Městském úřadě Český Krumlov jsou celý únor a první březnový týden vystaveny návrhy projektů na vylepšení fasád českokrumlovských mateřských škol. Slavnostní vyhlášení nejlepších prací se koná v úterý 3. března v 10.00 hod. Výběr prací hodnocených veřejností i odbornou porotou budou sledovat zástupci města Český Krumlov, pracovníci Městského úřadu Český Krumlov, ředitelky mateřských škol, studenti i pedagogický dozor ze Střední uměleckoprůmyslové školy Sv. Anežky České a představitelé společnosti Remmers CZ s.r.o. Vyhlášeny budou nejlepší návrhy pro 4 mateřské školy - MŠ Za Nádražím, MŠ Vyšehrad, MŠ Plešivec II a MŠ Za Soudem.

Netradiční projekt na vylepšení fasád mateřských škol vzniknul ve spolupráci Městského úřadu Český Krumlov, Střední uměleckoprůmyslové školy Sv. Anežky České a společnosti Remmers CZ s.r.o. Fasády škol budou zatepleny a zároveň získají nový barevný kabát. Návrhy barevného provedení vytvořili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, oboru Propagační výtvarnictví - výstavnictví. Městský úřad žádá o dotaci na realizaci projektu a zajišťuje jej po technické stránce. Společnost Remmers CZ s.r.o. dodala studentům výtvarné potřeby a na realizaci přislíbila režijní ceny na fasádní barvy. Své první návrhy představili studenti umělecké průmyslovky odborné komisi již vloni v dubnu.

Spolupráce mezi školou, úřadem a soukromou firmou funguje dobře. „Město Český Krumlov cítí potřebu investice do fasád a oken mateřských školek a žádá o dotaci na zateplení a zajišťuje projekt po technické stránce, společnost Remmers dodala studentům „Anežky" výtvarné potřeby a na realizaci přislíbila režijní ceny na fasádní barvy a studenti výtvarných oborů kreslí a připravují návrhy, jak by podle nich měly fasády mateřských školek v Českém Krumlově vypadat," sděluje Pavel Váňa z odboru investic.

Investice do školských zařízení není v Českém Krumlově ojedinělá. „V loňském roce putoval na investice do oblasti školství a dětských hřišť rekordní objem financí. Podařilo se otevřít 3 nová hřiště, kompletně zrekonstruovat školní jídelnu na Plešivci nebo vybavit několik škol novým sociálním zařízením. Letos plánujeme například využít peněz z Regionálního operačního programu a vytvoříme víceúčelové hřiště nebo dovybavíme učebny Základní školy Plešivec," doplnil starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička. (ja)

Fotogalerie soutěžních projektů

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: