aktualizováno 7. 1. 2009

Psí Vánoce byly rekordně štědré

7. ledna 2009

Do programu českokrumlovského adventu již neodmyslitelně patří Psí Vánoce. Jsme rádi, že toto setkávání s veřejností v městském útulku, se stalo očekávanou a hojně navštěvovanou akcí. Snažíme se návštěvníkům prezentovat útulek, seznámit je s jeho činností a pokusit se získat opuštěným obyvatelům útulku nové majitele.

Musím s radostí konstatovat, že Psí Vánoce 2008 byly výjimečné v několika ohledech. Solidarita a soucitnost lidí s tvory opuštěnými je úžasná a dává - naší někdy velmi smutné až beznadějné práci s týranými zvířaty - nový smysl. Téměř 4 tuny darovaného krmiva a více než 15 000,- Kč na podporu činnosti městského útulku jsou toho krásným a pádným důkazem.

V této souvislosti si dovoluji některé dárce vyzdvihnout děti ze Základní školy T. G. Masaryka v Českém Krumlově pořádají v předvánočním čase pro náš útulek již tradičně sbírku. Letos předaly starostovi města na činnost útulku  sponzorský  dar ve výši 6 155,- Kč.

Pracovníci útulku si dovolují poděkovat společnosti Kámen a písek, spol. s r.o. Český Krumlov, která se na výše uvedeném množství darovaného krmiva podílela neuvěřitelnými 3 tunami granulovaného krmiva a konzerv. 

Stejné poděkování však patří každému, kdo se přišel podívat na opuštěná zvířata a přinesl sebemenší dárek. Povznášející bylo sledovat děti, jak pod vánoční stromek ukládaly pamlsky či hračky pro zvířátka, které nakoupily z vlastních úspor.

O hudební program se svým vystoupením postarali Krumlovští Pištci. I jim patří velký dík za obohacení naší akce.

Naše radost z úspěšného dne byla umocněna skutečností, že dva pejsci našli během akce nové osvojitele a dnes jsou již právoplatnými a nezpochybnitelnými členy rodin svých nových páníčků.

Z ohlasů si dovoluji usuzovat, že odpoledne v městském útulku nebylo pro návštěvníky ztrátou času a věřím, že se v příštím roce opět setkáme.

Dovolte mi - jménem čtyřnohých kamarádů - poděkovat za příjemné setkání s Vámi a věříme, že našemu útulku, resp. jeho obyvatelům, zachováte přízeň i v průběhu roku 2009.

Vlasta Horáková, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství

Prohlédněte si fotogalerii z Psích Vánov 2008

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: