aktualizováno 17. 12. 2008

Registr vozidel prodloužil úřední dobu pro veřejnost

17. prosince 208

S ohledem na stávající situaci u registru vozidel bylo rozhodnuto prodloužit hodiny pro veřejnost, a to i na dny úterý (do 14.00) a čtvrtek (do 12.00). Již včera (v úterý) byl registr otevřen pro veřejnost.

"Abychom mohli zpracovat všechny žádosti, bylo domluveno s pracovníky registru, že budou pracovat nad rámec týdenní pracovní doby," sdělil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Český Krumlov Miroslav Hála.

Všechny dopravní úřady, které vyřizují registrace motorových vozidel, jsou koncem letošního roku v celé republice přetížené. Důvodem dlouhých front je chystaný ekologický poplatek za staré vozy i zpřísněné podmínky pro povinné ručení od příštího roku. Kvůli tzv. ekologickému poplatku od 3000 do 10000 Kč za auta neplnící alespoň emisní normu Euro 3 (tedy vyrobená před rokem 2000), se lidé snaží tyto vozy prodat nebo dovézt a přihlásit ještě před koncem roku. Vysoké sankce za vlastnictví vozů bez zaplaceného povinného ručení zase nutí majitele tyto mnohdy již nepojízdné vraky z registru odhlásit.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: