aktualizováno 17. 12. 2008

Registr vozidel prodloužil úřední dobu pro veřejnost

17. prosince 208

S ohledem na stávající situaci u registru vozidel bylo rozhodnuto prodloužit hodiny pro veřejnost, a to i na dny úterý (do 14.00) a čtvrtek (do 12.00). Již včera (v úterý) byl registr otevřen pro veřejnost.

"Abychom mohli zpracovat všechny žádosti, bylo domluveno s pracovníky registru, že budou pracovat nad rámec týdenní pracovní doby," sdělil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Český Krumlov Miroslav Hála.

Všechny dopravní úřady, které vyřizují registrace motorových vozidel, jsou koncem letošního roku v celé republice přetížené. Důvodem dlouhých front je chystaný ekologický poplatek za staré vozy i zpřísněné podmínky pro povinné ručení od příštího roku. Kvůli tzv. ekologickému poplatku od 3000 do 10000 Kč za auta neplnící alespoň emisní normu Euro 3 (tedy vyrobená před rokem 2000), se lidé snaží tyto vozy prodat nebo dovézt a přihlásit ještě před koncem roku. Vysoké sankce za vlastnictví vozů bez zaplaceného povinného ručení zase nutí majitele tyto mnohdy již nepojízdné vraky z registru odhlásit.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov