aktualizováno 31. 10. 2008

29. října 2008

Necelé tři týdny po podpisu deklarace o partnerství mezi městem Český Krumlov a italským San Gimignamen se sešli zástupci měst k přípravě prvního společného projektu.
Pozvání německého města Meersburg přijali zástupci všech základních škol v Českém Krumlově společně s místostarostkou Jitkou Zikmundovou. V Meersburgu se tak sešli se svými zahraničními kolegy a jednali o budoucí spolupráci na projektu v rámci evropského vzdělávacího programu Comenius.
"Všechny zastoupené strany se dohodly, že hlavním tématem projektu bude vzdělávání pedagogických pracovníků formou výměnných pobytů. Získané zkušenosti pedagogů ze zahraničí jsou jednoznačně nejlepší cestou, jak našim dětem nabídnout kvalitní a moderní výuku," uvedla místostarostka Jitka Zikmundová. Na pilotní projekt výměny pedagogů by mohly v následujících letech navázat i výměnné pobyty na úrovni žáků.
Zpracované žádosti do projektu Comenius předloží všechny tři strany během února 2009, výsledky budou známy již v dubnu příštího roku a první výměnné pobyty by bylo možné realizovat již v říjnu 2009.
Partnerskými městy Českého Krumlova jsou bavorský Hauzenberg, rakouský Vöcklabruck, slovinský Slovenj Gradec, San Gimignano z Itálie, Llanwrtyd Wells z Velké Británie, Miami Beach z USA a ukrajinské město Kaluš. (jr)

Pracovní skupina v Meersburgu Pracovní skupina v Meersburgu

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov