aktualizováno 8. 9. 2008

8. září 2008

Prezident České republiky vyhlásil termín konání voleb do krajských zastupitelstev, které se uskuteční ve dnech 17. a 18. října 2008. Volby do Senátu se v tomto roce našeho volebního obvodu č. 10 netýkají.

Změna - okrsek Horní Brána
Pro oprávněné voliče v Českém Krumlově, resp. těch voličů, kteří mají trvalý pobyt na území volebního okrsku č. 9 (část Horní Brána) jedna změna nastává. V jednotlivých volebních okrscích je evidováno průměrně 750 voličů, ale ve volebním okrsku č. 9 bylo téměř 1200 voličů ze stálého seznamu a k tomuto počtu přibývalo dalších zhruba 200 voličů ze zvláštního seznamu. Ve volebním okrsku č.9 bývalo tedy až 2x více voličů než v ostatních volebních okrscích.
Z toho důvodu stanovil starosta města dne 1. 10. 2007 dle znění § 15, písm. a) zákona č. 491/2001 Sb. o volbách do obecních zastupitelstev nový volební okrsek č. 16, který vznikl rozdělením stávajícího okrsku č. 9.
Nový volební okrsek č. 16 bude zahrnovat oprávněné voliče mající trvalý pobyt hlášený v ulicích: U Nových domovů, Křížová, Rooseveltova, Nová, Příkrá, Rybniční, Objížďková, Šumavská, Středová, Pod Hrází, Nové Domovy a Stinná.
Pro voliče to znamená pouze malou změnu, protože volební místnost tohoto nového volebního okrsku č. 16 bude umístěna stejně jako volební místnost volebního okrsku č. 9 v Základní škole v Kaplické ulici, pouze v jiné místnosti.
Rozdělením volebního okrsku č. 9 bude zajištěn hladší průběh voleb jak z pohledu voličů, kteří nebudou muset dlouho čekat na provedení volby, ale také pro členy volební komise, kteří zvládnou spočítat výsledky voleb ve svých okrscích a dříve je předají pracovnicím ČSÚ.
Před konáním voleb budou všichni voliči informováni formou veřejné vyhlášky o místě a čase konání voleb.

Blanka Fenigbauerová
Evidence obyvatel
MÚ Český Krumlov

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: