aktualizováno 4. 9. 2008

4. září 2008


Ve dnech 19.-21. září se uskuteční každoroční setkání partnerských měst. Hostiteli a organizátory letošního setkání je slovinský Slovenj Gradec.
Zahajovací program třídenního programu bude tvořit vedle slavnostního zasedání rady města Slovenj Gradec za účasti starostů partnerských měst i zahájení výstavy fotografií projektu "Pohled toho druhého".
"Myšlenkou projektu je zachytit město pohledem fotografa z jiného města, který strávil v jiném partnerském městě tři dny, během nichž se snažil zachytit město bez pomoci místního průvodce. Výstava 40 fotografií bude prezentována od 19. do 21. září v Koroško regional Museum Slovenj Gradec. Později může výstava putovat i do dalších měst," uvedla organizátorka letošního setkání Marija Lah ze Slovenj Gradce.
Sobotní program setkání bude již tradičně patřit sportu. Hlavní sportovní disciplínu představuje i v letošním roce volejbal, soutěžit se bude ale i o nejlepší kuželkářský tým.
Partnerského setkání se vedle zaměstnanců města zúčastní za Český Krumlov i čtyřčlenný tým Centra pro pomoc dětem a mládeži o.p.s., který kromě navázání dalších mezinárodních kontaktů dostane příležitost, představit svůj úspěšný projekt "Lidé a světové dědictví UNESCO" a se svými protějšky z partnerských měst prodiskutuje možnou budoucí spolupráci.
Prezentaci dobových dětských her se vztahem k regionu Českého Krumlova předvedou žáci základních škol. Součástí programu setkání tvoří i turistická prezentace jednotlivých měst. Politická reprezentace měst v čele s jednotlivými starosty zahájí v sobotu odpoledne jednání nad další spoluprací v příštích letech, a to konkrétně v oblastech školství, sportu, kultury a podnikání.
Setkání partnerských měst ve Slovenj Gradci se účastní města Český Krumlov, rakouský Vöcklabruck, německý Hauzenberg a slovinský Slovenj Gradec. Dalšími partnerskými městy Českého Krumlova jsou města Llandwrtyt Wells z Velké Británie, Miami Beach z USA a ukrajinské město Kaluš. Koncem záři bude podepsána dohoda o spolupráci s italským městem San Gimignano.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov