aktualizováno 4. 9. 2008

4. září 2008


Ve dnech 19.-21. září se uskuteční každoroční setkání partnerských měst. Hostiteli a organizátory letošního setkání je slovinský Slovenj Gradec.
Zahajovací program třídenního programu bude tvořit vedle slavnostního zasedání rady města Slovenj Gradec za účasti starostů partnerských měst i zahájení výstavy fotografií projektu "Pohled toho druhého".
"Myšlenkou projektu je zachytit město pohledem fotografa z jiného města, který strávil v jiném partnerském městě tři dny, během nichž se snažil zachytit město bez pomoci místního průvodce. Výstava 40 fotografií bude prezentována od 19. do 21. září v Koroško regional Museum Slovenj Gradec. Později může výstava putovat i do dalších měst," uvedla organizátorka letošního setkání Marija Lah ze Slovenj Gradce.
Sobotní program setkání bude již tradičně patřit sportu. Hlavní sportovní disciplínu představuje i v letošním roce volejbal, soutěžit se bude ale i o nejlepší kuželkářský tým.
Partnerského setkání se vedle zaměstnanců města zúčastní za Český Krumlov i čtyřčlenný tým Centra pro pomoc dětem a mládeži o.p.s., který kromě navázání dalších mezinárodních kontaktů dostane příležitost, představit svůj úspěšný projekt "Lidé a světové dědictví UNESCO" a se svými protějšky z partnerských měst prodiskutuje možnou budoucí spolupráci.
Prezentaci dobových dětských her se vztahem k regionu Českého Krumlova předvedou žáci základních škol. Součástí programu setkání tvoří i turistická prezentace jednotlivých měst. Politická reprezentace měst v čele s jednotlivými starosty zahájí v sobotu odpoledne jednání nad další spoluprací v příštích letech, a to konkrétně v oblastech školství, sportu, kultury a podnikání.
Setkání partnerských měst ve Slovenj Gradci se účastní města Český Krumlov, rakouský Vöcklabruck, německý Hauzenberg a slovinský Slovenj Gradec. Dalšími partnerskými městy Českého Krumlova jsou města Llandwrtyt Wells z Velké Británie, Miami Beach z USA a ukrajinské město Kaluš. Koncem záři bude podepsána dohoda o spolupráci s italským městem San Gimignano.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: