aktualizováno 1. 10. 2008

2. září 2008

Českokrumlovské základní školy přivítaly v prvním dnu nového školního roku své prvňáčky. Většina základních i mateřských škol stihla přes prázdniny zrekonstruovat své prostory. Letošní léto bylo z hlediska investic do školských zařízení rekordní. Město Český Krumlov investovalo do škol více než 34 milionů Kč a do dětských hřišť další 3 miliony Kč.
Vítání prvňáčků, foto: Jitka Augustinová "Investice do našich dětí se vždy vyplatí. Ať je to do školských zařízení nebo do dětských hřišť pro naše nejmenší. Je to oblast, kterou jsme si dali jako prioritu celého volebního období," říká starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.
Největší objem peněz z letních investic putuje do Základní školy Plešivec."Na naše žáky čeká mnoho novinek například v podobě rozsáhlých stavebních úprav ve škole, připravených výukových projektů či nabídka nových zájmových kroužků. Naším krédem je spokojená škola a proto nám všem přejeme pěkný školní rok," shrnul novinky zástupce ředitelky Základní školy Plešivec Bohumil Florián. Na generální rekonstrukci jídelny a kuchyně v ZŠ Plešivec vyčlenilo město z rozpočtu 17 milionů Kč a od Ministerstva financí by mělo získat 6 milionů Kč. V kuchyni se vymění vzduchotechnika, varny, okna a další vybavení. Stravovací provoz na Plešivci byl posledním, kde vybavení a provoz neodpovídaly plně platným hygienickým předpisům. Rekonstrukce školní jídelny je také jedinou rekonstrukcí, která se protáhne i do školního roku. Práce by měly skončit do konce října. Školáci se na Plešivci dočkali také nových světel, sociálních zařízení a inovované učebny fyziky a chemie za další 4 miliony Kč. Vítání prvňáčků, foto: Jitka Augustinová
Vítání prvňáčků, foto: Jitka Augustinová Vítání prvňáčků, foto: Jitka Augustinová Nová sociální zařízení téměř za 3 miliony Kč mohou od září využívat děti v Základní škole Linecká. V Základní škole T. G. Masaryka odbor investic během léta vyměnil osvětlení tělocvičny za 565 tisíc Kč. Základní škola dokončila i úpravy tříd pro výuku cizích jazyků, vybavila je potřebnou audio a video technikou a připravila i širokou nabídku zájmových kroužků, které budou v činnosti již od 1. října. "I v tomto roce pokračujeme v činnosti sportovních tříd se zaměřením na fotbal pro chlapce od 10 let," uvedl ředitel školy Vlastimil Hlásek.
V Základní škole Za Nádražím se předělaly podlahy ve 4 učebnách a upravil se topný systém, investice se pohybovaly kolem 400 tisíc Kč.
Do zcela nové Mateřské školy T. G. Masaryka si přišly děti hrát také od září. Město Český Krumlov nechalo kompletně zrekonstruovat místnosti na hraní, změnilo dispoziční řešení, položilo novou podlahu a obnovilo zázemí a několik oken celkem za 1,5 milionu Kč. Nové umývárny a sociálních center za 1 milion Kč se dočkali v Mateřské škole Plešivec I.
Starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička získal pro město Český Krumlov příspěvek 1 milion Kč na výstavbu dětského hřiště na sídlišti Za Nádražím v rámci projektu Oranžové hřiště od Nadace ČEZ. Město doplnilo ze svého rozpočtu částku 252 tisíc Kč. Na říjen je naplánováno i otevření interaktivního hřiště Smart Us u Základní školy Plešivec. V České republice to bude první hřiště tohoto typu. Město Český Krumlov na toto hřiště investuje 2,7 milionů Kč z vlastních zdrojů.
Starosta města Luboš Jedlička, místostarostka Jitka Zikmundová i radní Jan Vondrouš se vypravili v první školní den popřát žákům hodně školních úspěchů a nových kamarádů. Vítání prvňáčků, foto: Jitka Augustinová Starosta přivítal prvňáčky Základní školy Plešivec a absolvoval také prohlídku zrekonstruovaných místností a zkontroloval průběh přestavby školní jídelny. "Rekonstrukce sociálních zařízení i učeben se povedla. Těší mě, že se všechno stihlo do začátku školního roku. V listopadu by měla být hotová i školní jídelna, takže se žáci i učitelé mají na co těšit i na podzim."
Vítání prvňáčků, foto: Jiří Rosenkranz Prvňáčky v Základní škole Za Nádražím přišla pozdravit místostarostka Jitka Zikmundová. Po kulturním programu, který si žáci vyšších tříd připravili hlavně pro žáky prvních tříd, navštívila místostarostka tři první třídy, kde nováčkům popřála vše nejlepší do jejich nové životní etapy a předala drobné dárky.
Radní Jan Vondrouš pozdravil nové žáky v Základní škole Linecká a přinesl jim tašku plnou sladkostí. Radní Roman Kneifl pozdravil v novém školním roce žáčky v Základní škole T. G. Masaryka. (JA, JR)

Poděkování ředitelky ZŠ Plešivec

Poděkování ředitelky ZŠ Plešivec


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: