aktualizováno 8. 7. 2008

8. července 2008

Starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička získal pro město Český Krumlov příspěvek 1 milión Kč na výstavbu dětského hřiště na sídlišti Za Nádražím v rámci projektu Oranžové hřiště od Nadace ČEZ. Rada města schválila na konci června tento příspěvek i smlouvu se zhotovitelem. Oranžové hřiště by mělo vyrůst za 6 týdnů a pro děti bude k dispozici od začátku září. Město přispěje ze svého rozpočtu částkou 252 tisíc Kč. Postupnou obnovu a revitalizaci českokrumlovských hřišť zajišťuje dceřiná společnost PRO-SPORT.

"Investice do našich dětí se vždy vyplatí. Ať je to do školských zařízení nebo do dětských hřišť pro naše nejmenší spoluobčany. Je to oblast, kterou jsme si dali jako prioritu celého volebního období. Jsem rád, že velká energetická firma podpořením projektu výstavby dětského hřiště dodá "energii" našim dětem," říká starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička.
Během léta by mělo na hřišti vyrůst sedm herních prvků - kolotoč, klasická řetízková houpačka, dvě houpadla ve tvaru pejska a koníčka, věž na šplhání se sítěmi a dvě multifunkční sestavy se skluzavkou. Realizátorem stavby je společnost Onyx wood spol. s r.o. z Prachatic, která dodává herní prvky finské firmy Lappset.

Na novém hřišti si budou moci hrát děti od 2 let. Lokalita pro umístění hřiště koresponduje s koncepčním projektem regenerace panelového sídliště Za Nádražím, který byl schválen zastupitelstvem města v roce 2007.

Na září je naplánováno i otevření jedinečného interaktivního hřiště Smart Us u Základní školy Plešivec. V České republice to bude první hřiště tohoto typu. Město Český Krumlov na toto hřiště investuje 2,7 milionů Kč z vlastních zdrojů.

Věřím, že toto není poslední spolupráce, kterou město Český Krumlov a společnost ČEZ realizují, vždyť naše město je dobrá referenční adresa a známé místo s velkým potenciálem i pro skupinu ČEZ," doplňuje starosta Českého Krumlova.

Českokrumlovské hřiště je jubilejním 100. hřištěm, které získalo příspěvek z grantového programu Oranžová hřiště Nadace ČEZ. Program zaměřený na budování a úpravu dětských a sportovních hřišť po celé republice vyhlásila Nadace ČEZ v roce 2003. Do konce letošního roku bude podpořených hřišť celkem 116 a souhrnná částka vyčleněná na podporu výstavby od začátku projektu dosáhne 177,6 milionů korun. Všechna hřiště splňují přísné evropské bezpečnostní normy a parametry.

"Nadace ČEZ dlouhodobě podporuje výstavbu Oranžových hřišť z několika důvodů. Za prvé chceme pomoci obcím, které se snaží svým občanům nabídnout kvalitní zázemí pro mladé sportovce a rodiny s dětmi. Za druhé podporujeme aktivní trávení času dětí a mládeže venku na čerstvém vzduchu a v pohybu," vysvětluje ředitelka Nadace ČEZ Lucie Speratová.

Nadaci ČEZ (pod původním názvem Nadace Duhová energie) založila energetická společnost ČEZ v roce 2002 s cílem zastřešit svou dárcovskou činnost. Cílem Nadace ČEZ je naplňovat angažovanost společnosti ČEZ v oblastech, které přispívají rozvoji společnosti nad rámec její hlavní činnosti. Nadace se věnuje především třem oblastem. První je podpora dětí a mládeže, druhou pomoc handicapovaným spoluobčanům a třetí aktivní spolupráce s regiony. Nadace je financována z prostředků získaných od společnosti ČEZ a ostatních společností Skupiny ČEZ. Společnost ČEZ byla čtyřikrát za sebou vyhlášena největším firemním dárcem v České republice podle absolutního objemu rozdělených prostředků v žebříčku "TOP FIREMNÍ FILANTROP." (ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: