aktualizováno 18. 6. 2008

18. června 2008

Tři studenti z osmých tříd českokrumlovských základních škol získali ocenění v literární soutěži. Z celkem 154 zaslaných prací vybírala hodnotitelská komise ty nejlepší v rámci literární soutěže na téma "Boj se šikanou (No Bullies Fashion) aneb Jak bych řešil(a) problém šikany, kdybych byl(a)…?", například ředitelem školy, starostou města nebo obce, policistou, třídním učitelem, řidičem autobusu, trenérem fotbalového oddílu atd. Soutěž v dubnu vyhlásil Jihočeský kraj ve spolupráci se "STONOŽKOU-Hnutím na vlastních nohou" pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol Jihočeského kraje.

Autoři nejlepších 15 prací převzali ocenění 11. června na krajském úřadu z rukou Marie Hrdinové, krajské radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy, a Běly Gran Jensenové, zakladatelky Hnutí na vlastních nohou.
"Cílem této soutěže bylo přimět děti k zamyšlení nad problémem šikany, nad sebou samými a nad jejich možnostmi se šikanou se vypořádat," říká Marie Hrdinová.
Práce žáků a studentů budou využity v publikaci, kterou vydá "STONOŽKA-Hnutí na vlastních nohou" v roce 2009 u příležitosti předsednictví České republiky EU jako dárek pod heslem "Děti pomáhají dětem".
"Šikana je velký problém všude ve světě a tato soutěž může napomoci k tomu, aby se mnohé změnilo. Kniha vyjde v českém a anglickém jazyce a bude výzvou ostatním dětem ve světě, aby i ony se šikanou bojovaly. V knize nebudou pouze práce českých dětí, ale i jejich kresby, takže bude krásně ilustrovaná," doplňuje Běla Gran Jensenová. V kategorii 8. třída bylo zasláno celkem 45 literárních prací a ocenění nebo čestné uznání získaly 3 žačky z Českého Krumlova.

  • Ocenění práce v kategorii 8. tříd: Šárka Neřoldová, ZŠ Za Nádražím, Český Krumlov
  • Čestné uznání v kategorii 8. tříd: Adéla Jiroušková, ZŠ Za Nádražím, Český Krumlov a Adéla Velíšková, ZŠ TGM, Český Krumlov (vyučující Mgr. M. Zimeková)

(Podle zprávy Jihočeského kraje - Arnošta Máče, upravila JA)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: