aktualizováno 18. 6. 2008

18. června 2008

Děti z mateřské školy T. G. Masaryka zakončily školní rok karnevalovou oslavou na zahradě mateřské školky, která vyvrcholila kostýmovaným průvodem po Českém Krumlově.

"Pro děti je to příjemným zpestřením, jak oslavit konec školního roku a příchod prázdnin. Tento rituál už máme ve školce poněkolikáté. Dá se chápat i jako rozloučení budoucích prvňáků s mateřskou školou, letos od nás přejde do první třídy 15 dětí," sdělila ředitelka mateřské školky T.G.M. Miroslava Halounová.

Během letních prázdnin bude zajištěn provoz ve dvou mateřských školách. Od 30. června do 25. července bude otevřena Mateřská škola Vyšehrad a od 28. července do 22. srpna bude otevřena Mateřská škola Za Nádražím.

Město Český Krumlov je zřizovatelem 7 mateřských školek a 4 základních škol. Do oblasti mateřských školek a základních škol plánuje v příštích letech investice za téměř 100 milionů Kč. V červnu podá žádosti do Regionálního operačního programu NUTSII Jihozápad. Investice do školství by měly podle starosty Českého Krumlova Luboše Jedličky vylepšit prostředí, v nichž se pohybují naše děti. (ja)

Průvod mateřské školky, foto: Jitka Augustinová Průvod mateřské školky, foto: Jitka Augustinová
Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov