aktualizováno 16. 6. 2008

INFORMACE PRO OBYVATELE a PODNIKATELE VE VNITŘNÍM MĚSTĚ

16. června 2008

Ve dnech 20. - 22. 6. 2008 proběhne v Českém Krumlově již 22. ročník Slavností pětilisté růže, které pořádá město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov a Českokrumlovský rozvojový fond. V letošním roce je to 40 let od založení této tradice v roce 1968.
Slavnosti pětilisté růže přináší pro obyvatele a podnikatele vnitřního města některá omezení, která by mohla způsobovat nepříjemnosti. Těmto nepříjemnostem bychom rádi předešli, a proto jsme pro Vás tak jako každým rokem připravili následující informace.

VSTUPNÉ DO MĚSTA pro obyvatele vnitřního města

Pro Vás, kteří máte trvalé bydliště na území tohoto záboru, jsme připravili volné vstupenky, které Vám budou doručeny do poštovních schránek. Jako podklad pro vydání volných vstupenek používáme výstup z evidence obyvatel (pouze jména a adresy) dle trvalého bydliště. Proto ti, kteří nemají trvalé bydliště v místech záboru, volné vstupenky neobdrží. V tomto případě se můžete obrátit ve dnech od 16. do 19. června na paní Veroniku Malátovou na tel.: 380 727 367, nebo 380 711 775 nebo osobně každý den od 8.00 do 16.00 hodin v kanceláři MD. Tuto vstupenku je nutno nosit pouze v sobotu 21. června, kdy je vybíráno vstupné na akci.

VSTUPNÉ DO MĚSTA pro obyvatele města Český Krumlov

Obyvatelům Českého Krumlova každým rokem poskytujeme zvýhodněné vstupné. Stejně tak tomu bude i v letošním roce. Permanentní vstupenku pro obyvatele města pořídíte za 100,- Kč na základě slevového kuponu, který je součástí Zpravodaje města Český Krumlov, konkrétně květnového (vyšlo 23.5.) a červnového čísla (vyjde 20.6.). Na základě těchto kupónů lze tyto vstupenky zakoupit pouze v předprodeji, Infocentru na náměstí Svornosti, v UNIOS TOURIST SERVICE a v Městském divadle Český Krumlov. Předprodeje můžete využít do pátka 20.6. do 16.00 hodin. Maximální počet vstupenek na jeden kupón je 5 ks. Tuto vstupenku je nutno nosit pouze v sobotu 21. června, kdy je vybíráno vstupné na akci.
Na vstupních branách do města ve dnech slavností již tyto vstupenky zakoupit nelze!

PARKOVÁNÍ A VJEZD DO MĚSTA

Město bude uzavřeno pro vjezd motorových vozidel v pátek 20.6. od 16.00 hodin do 24.00 hodin, kdy ve městě bude probíhat program. V sobotu 21.6. bude město uzavřeno pro vjezd motorových vozidel od 8.00 hodin, zásobování bude možné nejpozději do 9.00 hodin. Uzavírka města pro vjezd vozidel v sobotu bude od 9.00 do 01.00 hodin. Hlavní historický průvod projde městem v sobotu v 15.00 hodin. V neděli 22.6. bude omezen průjezd městem od 9.00 do 15.00 hodin, kdy budou slavnosti zakončeny.
Žádáme Vás, abyste v době slavností neparkovali svá vozidla na území města, zejména pak na trase historického průvodu, a tím tak předešli možným nepříjemnostem. Doporučujeme Vám proto využít k parkování parkoviště mimo centrum města.

ZÁBOR VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ a VSTUPNÉ NA AKCI

V letošním roce se vybírá vstupné pouze na území vnitřního města na základě pravomocného rozhodnutí MR o záboru veřejného prostranství, na němž jsou pořadatelé akce oprávněni vybírat vstupné. Jedná se o prostranství: ulice Horní, nádvoří Prelatury, Parkán, Masná, Šatlavská, Radniční, náměstí Svornosti, Nové město - Formanská, Latrán - k Červené Bráně, Kájovská, Na Louži, Hradební ulice, navigace podél řeky v Hradební ulici, Kostelní, ulice Široká včetně Ostrova, Panská, Panenská, Soukenická, Dlouhá, prostor za Hotelem Dvořák k ul. Radniční, Linecká - od Benešova mostu, Městský park.
Stejně jako v loňském roce jsou vydávány NÁRAMKOVÉ VSTUPENKY. Tato forma umožňuje rychlejší kontrolu a odbavení návštěvníků u vchodu do města a po zkušenostech z minulých ročníků byl tento systém vyhodnocen jako nejpřijatelnější a nejefektivnější. Občané vnitřního města i obyvatelé pracující ve dnech slavností v centru města nemusí samozřejmě nosit tuto vstupenku po celou dobu slavností, pouze při průchodu kontrolními místy. (JR)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: