aktualizováno 7. 7. 2008

3. června 2008

Sportovní klub Badminton Český Krumlov ve spolupráci s firmami Zentiva a Victor Česká republika, městem Český Krumlov a Jihočeským krajem pořádá 7. a 8. června jeden z největších badmintonových turnajů mládeže ve střední Evropě. Starosta Českého Krumlova Luboš Jedlička v neděli předá ceny jeho vítězům.

Českokrumlovští pořadatelé se budou snažit úspěšně navázat na bohatou historii turnaje, který se z původního česko-polsko-rakouského měření sil proměnil ve významnou mezinárodní akci. Podle slov Radka Votava, předsedy SK Badminton Český Krumlov i hlavního organizátora turnaje, se máme na co těšit: "Věřím, že Zentiva Cup 2008 naváže na svou dřívější kvalitu i nyní a že v Českém Krumlově uvidíme výborný mládežnický badminton. Děláme všechno proto, abychom stejně jako v minulosti účastníkům vytvořili co nejpřátelštější a nejpříjemnější atmosféru. Jde nám nejen o to, aby si sportovci a jejich trenéři s sebou domů odvezli četné sportovní zážitky, ale aby v jejich myšlenkách zůstaly v nich i pěkné vzpomínky na chvíle strávené v našem překrásném městě. Kromě tradičních účastníků z Německa, Rakouska, Slovenska a Slovinska letos přivítáme týmy z Nizozemska, Dánska a samozřejmě nebude chybět ani domácí českokrumlovské družstvo a výběr české reprezentace. Malou atrakcí pro diváky i účastníky bude družstvo z Indie, které se letošního ročníku také zúčastní, navíc pod vedením trenéra indické reprezentace pana Surindera Mahadžana, který je nejen ve své zemi významnou osobností."

Turnaj je za dveřmi a věřím, že naše nabídka je lákavá a chci proto pozvat všechny sportovní příznivce k návštěvě Zentiva Cupu 2008 do Sportovní haly, Chvalšinská ul. 111 v sobotu 7. a v neděli 8. června vždy od 9.00 hodin. V sobotu se bude hrát do 18.00, v neděli dopoledne jsou na programu finálová utkání. Vstup pro všechny volný.

Více informací také na: www.badmintonckrumlov.cz a www.ckrumlov.cz/badminton

V minulém roce se ve Sportovní hale na Chvalšinské silnici utkala družstva Německa, Holandska, Itálie, Slovinska, Rakouska a Slovenska včetně domácího českokrumlovského týmu. Divákům ve sportovní hale se nabízelo vynikající představení mladých hráčů a hráček, mnohdy členů reprezentačních výběrů svých zemí, kteří mezi sebou v napínavých soubojích soupeřili o poháry a věcné ceny pro vítěze i o titul nejúspěšnějšího hráče a hráčky celého turnaje. V loňském dramatickém finále zvítězilo družstvo Slovinska nad výběrem Holanďanů. Českokrumlovští hráči vybojovali 5. místo.

Město Český Krumlov fandí badmintonistům SK Badminton. Z městského rozpočtu byl letos v grantových schématech tento klub podpořen částkou 266 685 Kč.

Konečné pořadí ZENTIVA CUPU 2008

1. Astra Praha (Česká republika)
2. Indie "A"
3. Amersfoort (Holandsko)
4. Plzeň (Česká republika)
5. Pressbaum (Rakousko)
6. Sachsen (Německo)
7. Trenčín (Slovensko)
8. Zagreb (Chorvatsko)
9. Český Krumlov (Česká republika)
10. Indie "B"

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: