aktualizováno 21. 5. 2008

Společné foto - badmintonisté, foto: Archiv SK Badminton Český Krumlov 17. května 2008

Na domácím šampionátu Mistrovství České republiky smíšených dorosteneckých družstev vybojoval 11. května Sportovní klub Badminton Český Krumlov vynikající 2. místo.

V základní čtyřčlenné skupině porazili českokrumlovští hráči Meteor Prahu 5-2, Sokol Plesnou 4-3 a Astru Praha 4-3. Po vynikajících výkonech Zdeňky Švédové, která porazila Hobzikovou 22/20, 14/21, 21/18 a Lukáše Zevla, který porazil dokonce úřadujícího mistra ČR juniorů Telera 13/21, 21/18, 21/13 se to povedlo. V nedělním finálovém utkání bojovali domácí hráči se Sokolem Dobruškou, která byla největším favoritem šampionátu. Po velice těsné porážce 3-4 zůstalo v Českém Krumlově stříbro.

MČR se zúčastnila vítězná družstva jednotlivých krajských přeborů, která byla rozlosovaná do dvou čtyřčlenných skupiny a poté se hrála utkání o konečné pořadí.

Družstvo vedené trenérem Radkem Votavou a Pavlem Floriánem startovalo ve složení Iva Janáčková, Petra Dominová, Kristýna Dušková, Zdeňka Švédová, Václav Domin, Lukáš Zevl, Pavel Klimeš a Daniel Markovec. "Za všechny jsem moc rád, že se na domácích kurtech podařilo vybojovat medaile. Ve skupině to nebylo vůbec snadné a Dobruška je moc silná. Šampionát jednotlivců nám moc nevyšel a tak týmová medaile těší o to více. Na nedávném MČR družstev žáků vybojoval náš potěr krásné 5. místo a stejné umístění máme i z první celostátní ligy. Řekl bych, že máme opět ucelené výsledky od žáčků až po dospělé," komentuje výsledky trenér badmintonistů Radek Votava.

Vyhlášení výsledků - turnaj, foto: Archiv SK Badminton Český Krumlov Město Český Krumlov podporuje SK Badminton. Místostarostka Jitka Zikmundová sledovala závěrečné boje a vyhlásila konečné výsledky. "Gratuluji klubu k stříbrné medaily a těším se na další napínavé zápasy," dodala místostarostka Jitka Zikmundová.

(Podle tiskové zprávy předsedy SKB Český Krumlov, Radka Votavy)


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: