aktualizováno 26. 3. 2008

V pátek 28. března nebude funkční registr vozidel

26. března 2008

Na registru vozidel dojde v pátek 28. března k přerušení registračních úkonů v celé republice, tedy i v Českém Krumlově na odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Český Krumlov. Jedná se například o přihlašování nebo odhlašování vozidel. Dotazování do centrálního registru vozidel zůstane zachováno.

Výluka systému je zapříčiněna aktualizací funkcionalit Schengenského informačního systému a provede ji přímo Ministerstvo vnitra České Republiky. Od 27. března (20.00) do 30. března 2008 bude nasazováno nové programové vybavení a od 31. března bude funkční nová verze programu na úřadech i na centrále. "Na Velikonoční pondělní pondělí nám odpadl úřední den a na registru je v těchto dnech situace mimořádně napjatá. Pracovníci registru vozidel se snaží učinit maximum pro to, aby odbavili všechny klienty, máme otevřeny všechny přepážky," uzavírá vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Miroslav Hála.

Odbor informatizace veřejné správy Ministerstva vnitra, provozovatel registru vozidel, nahlásil 21. března Ministerstvu dopravy ukončení prací na rozšíření funkcionalit informačního systému registru vozidel, které spočívají v automatizovaném dotazování do Schengenského informačního systému ve stanovených případech a re-registrace vozidel z dovozu, od pátku tyto změny bude implementovat. (ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: