aktualizováno 12. 3. 2008

V Českém Krumlově otevřela pobočku vysoká škola CEVRO Institut

cevrootevření, zdroj: ja

12. března 2008

Informační středisko vysoké školy CEVRO Institut bylo otevřeno včera v budově Základní školy Linecká. Tento ústav je první vysokou školou, která bude působit v Českém Krumlově. Pro CEVRO Institut je českokrumlovská pobočka prvním mimopražským působištěm.
Starosta Luboš Jedlička popřál akademikům hodně štěstí a naznačil, že Český Krumlov je kosmopolitním městem a škola a její absolventi tu mají potenciál: "Politologie, mezinárodní vztahy nebo veřejná správa, tedy obory, které chce CEVRO institut v našem městě vyučovat, sem patří právem. Teorie, kterou získají studenti této instituce, může být ověřena i v praxi. Český Krumlov je kosmopolitní město, setkávají se tu na republikové úrovni ministři, předseda vlády, jezdí sem i prezident. Každoročně sem zavítají zahraniční návštěvy velvyslanců a jiných osobností, konají se tu kongresy a odborná setkání. V Českém Krumlově budou moci absolventi v praxi využít to, co se na CEVRO Institutu naučili. A já věřím, že tu najdou své uplatnění."
Starosta naznačil, že by do budoucna mohl CEVRO Institut rozšířit své působiště z informačního střediska na samostatné vysokoškolské pracoviště. "Od Ministerstva obrany se nám podařilo vloni získat území bývalých vojenských kasáren ve Vyšném. Tady by mohly být vhodné prostory pro školu. Dříve tu probíhala výuka vojáků na mírové mise v zahraničí. Tyto prostoty by měly vyhovovat jak po stránce ubytovací, tak po stránce vyučovací," uzavřel Luboš Jedlička. (ja)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: