aktualizováno 4. 3. 2008

Zastupitelé Českého Krumlova neschválili výběrové řízení na prodej Služeb města

29. února 2008

Zastupitelstvo města Český Krumlov na svém zasedání 28. února 2008 neschválilo vypsání výběrového řízení na prodej stoprocentního obchodního podílu ve společnosti Služby města Český Krumlov, s.r.o. Zastupitelé svým rozhodnutím nepodpořili doporučení Rady města Český Krumlov z 21. ledna. Situace ve Službách města je již několik let nepříznivá, celková zadluženost společnosti činí 67 %. Město stojí před situací jakým způsobem svou dceřinou společnost restrukturalizovat, jak poskytnout nutné kapitálové posílení, a to minimálně ve výši 5 milionů Kč. Nutná modernizace technického vybavení společnosti znamená investici kolem 20 milionů Kč. Podle radních je firma podkapitalizovaná a vstup nového kapitálu by byl jedním z řešení, jak zlepšit její situaci. "Nikdo v tuto chvíli neznáme konkrétní cenu vlastní dceřiné společnosti na volném trhu. Její hodnotu jsme chtěli z možného výběrového řízení zjistit. Zastupitelé k tomuto kroku nedospěli. Svým hlasováním vyjádřili názor, že rozvoj společnosti
a její úspěšná konkurenceschopnost je možná bez vstupu strategického partnera. Zároveň Zastupitelstvo města vyjádřilo důvěru vedení Služeb města, včetně pana ředitele Turnhöfera, který rozvoj společnosti, včetně provozních a ekonomických problémů dle jeho předložené koncepce vyřeší," uvedl starosta Luboš Jedlička.
V případě vyhlášení výběrového řízení by o případném prodeji rozhodovali zastupitelé až na základě obdržených nabídek a podle jeho podmínek existovala možnost nevybrat z předložených nabídek vítěze.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: