aktualizováno 12. 2. 2008

Místostarostka Jitka Zikmudová navštívila chorvatský Dubrovník

Místostarostka Jitka Zikmudová navštívila chorvatský Dubrovník Oficiální návštěvy města Dubrovník se v minulém týdnu zúčastnila místostarostka Jitka Zikmundová. Účast na největších místních slavnostech Den Dubrovníku a oslav patrona města sv. Blažeje využila i k diskuzím s představiteli města.

"Český Krumlov a Dubrovník jsou města, která spojuje hned několik společných témat. Tím hlavním je skutečnost, že jsou obě vyhledávanými turistickými destinacemi. To s sebou přináší podobné problémy, které řešíme i v Českém Krumlově. S předsedou městské rady Ivanem Margaretičem jsme proto diskutovali o tématech jako je například doprava v historickém centru města, zabydlenost centra či o problematice svozu odpadu," uvedla místostarostka Zikmundová. Města si jsou podobná i rozložením obyvatel. V Dubrovníku žije necelých 50 tisíc obyvatel a v historickém centru kolem 3 tisíc osob. Poměr mezi obyvateli žijícími v centru a obyvateli celého města je tak přibližně stejný jako v Českém Krumlově. Vjezd do centra historického města, které v letní sezoně navštíví během jediného dne i více než deset tisíc návštěvníků, je povolen pouze ve výjimečných případech.

Místostarostka Jitka Zikmudová navštívila chorvatský Dubrovník Místostarostka Zikmundová rovněž jednala s šéfem instituce koordinující cestovní ruch města Dubrovník, Tonci Skvrcem. "Diskutovat s ředitelem tamějšího destinačního managementu bylo velmi zajímavé. Nahlédnout za oponu tak úspěšné destinace, jakou Dubrovník bezesporu je, a zjistit, jak funguje, jak je řízena a seznámit se s jejími marketingovými nástroji, bylo pro mne velkou inspirací," doplnila místostarostka. V rámci své návštěvy pozvala místostarostka Zikmundová představitele vedení města Dubrovník a managementu cestovního ruchu do Českého Krumlova. "Již několik let pořádáme pravidelně podzimní semináře a workshopy pro odbornou veřejnost z oblasti cestovního ruchu. Pro letošní ročník bychom rádi získali přednášející právě z Dubrovníku. Naše pozvání bylo předáno a účast zástupců z Dubrovníku předběžně přislíbena," doplnila místostarostka.

S Dubrovníkem již několik let pojí Český Krumlov úspěšná spolupráce a přátelské vztahy. Obě města jsou zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Český Krumlov se stal členem této prestižní společnosti v roce 1992, Dubrovník již v roce 1979.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: