aktualizováno 12. 2. 2008

Místostarostka Jitka Zikmudová navštívila chorvatský Dubrovník

Místostarostka Jitka Zikmudová navštívila chorvatský Dubrovník Oficiální návštěvy města Dubrovník se v minulém týdnu zúčastnila místostarostka Jitka Zikmundová. Účast na největších místních slavnostech Den Dubrovníku a oslav patrona města sv. Blažeje využila i k diskuzím s představiteli města.

"Český Krumlov a Dubrovník jsou města, která spojuje hned několik společných témat. Tím hlavním je skutečnost, že jsou obě vyhledávanými turistickými destinacemi. To s sebou přináší podobné problémy, které řešíme i v Českém Krumlově. S předsedou městské rady Ivanem Margaretičem jsme proto diskutovali o tématech jako je například doprava v historickém centru města, zabydlenost centra či o problematice svozu odpadu," uvedla místostarostka Zikmundová. Města si jsou podobná i rozložením obyvatel. V Dubrovníku žije necelých 50 tisíc obyvatel a v historickém centru kolem 3 tisíc osob. Poměr mezi obyvateli žijícími v centru a obyvateli celého města je tak přibližně stejný jako v Českém Krumlově. Vjezd do centra historického města, které v letní sezoně navštíví během jediného dne i více než deset tisíc návštěvníků, je povolen pouze ve výjimečných případech.

Místostarostka Jitka Zikmudová navštívila chorvatský Dubrovník Místostarostka Zikmundová rovněž jednala s šéfem instituce koordinující cestovní ruch města Dubrovník, Tonci Skvrcem. "Diskutovat s ředitelem tamějšího destinačního managementu bylo velmi zajímavé. Nahlédnout za oponu tak úspěšné destinace, jakou Dubrovník bezesporu je, a zjistit, jak funguje, jak je řízena a seznámit se s jejími marketingovými nástroji, bylo pro mne velkou inspirací," doplnila místostarostka. V rámci své návštěvy pozvala místostarostka Zikmundová představitele vedení města Dubrovník a managementu cestovního ruchu do Českého Krumlova. "Již několik let pořádáme pravidelně podzimní semináře a workshopy pro odbornou veřejnost z oblasti cestovního ruchu. Pro letošní ročník bychom rádi získali přednášející právě z Dubrovníku. Naše pozvání bylo předáno a účast zástupců z Dubrovníku předběžně přislíbena," doplnila místostarostka.

S Dubrovníkem již několik let pojí Český Krumlov úspěšná spolupráce a přátelské vztahy. Obě města jsou zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Český Krumlov se stal členem této prestižní společnosti v roce 1992, Dubrovník již v roce 1979.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov