aktualizováno 31. 1. 2008

Rada města na svém pondělním zasedání souhlasila s přípravou projektu "truck parking"

Město Český Krumlov připravuje prostřednictvím své dceřiné společnosti Českokrumlovského rozvojového fondu rozšíření parkovacího systému města o odstavné plochy pro kamiony Město Český Krumlov připravuje prostřednictvím své dceřiné společnosti Českokrumlovského rozvojového fondu rozšíření parkovacího systému města o odstavné plochy pro kamiony. Rada města na svém pondělním zasedání souhlasila s přípravou projektu "truck parking" a dala tak zelenou dalším aktivitám ČKRF při realizaci tohoto záměru.
"Cílem odstavného parkoviště pro nákladní automobily je odlehčit částem města, ve kterých dopravci již několik let parkují kamiony a vytvořit tak pro řidiče prostor se zázemím. Pokud ale chceme docílit toho, aby kamiony parkovaly na kraji města, musíme dopravcům nabídnout i možnost kam mohou nákladní automobily zaparkovat," uvedl ředitel ČKRF Miroslav Reitinger.
Vhodnou lokalitou pro výstavbu parkoviště s kapacitou až 70 nákladních automobilů je území v Domoradicích za objektem Policie ČR. "Volba lokality je logická z více důvodů. Prvním je bezprostřední dostupnost z průmyslové zóny ve městě, druhým skutečnost, že zamýšlené pozemky jsou v majetku města a třetím důvodem je existence inženýrských sítí v dané lokalitě, která navíc splňuje i požadavky na rozlohu areálu," vysvětlil ředitel Reitinger.

Přípravu projektu doprovázejí od počátku konzultace s provozovateli kamionové dopravy, jejichž zkušenosti, připomínky a návrhy jsou při tvorbě projektové úvahy brány v potaz. Architektem zpracovaná studie odpovídá veškerým požadavkům na podobné moderní projekty, a to nejen v České republice ale i v zahraničí. "V areálu by měla být k dispozici myčka, hygienické zázemí pro řidiče a své sídlo by zde mohla i celní správa případně kamionový dopravce," uvedl Miroslav Reitinger.
Realizace projektu a jeho financování bude tématem dalších jednání. "U záměru, jehož náklady byly předběžně vyčísleny na zhruba 44 milionů chceme důkladně zvážit veškeré možnosti financování. Prověříme způsoby čerpání peněž z různých podpůrných fondů. Reálná by mohla být ale i situace, kdy bude osloven privátní sektor. Čeká nás hloubková inventura všech možností," doplnil Reitinger.

Od roku 2004 Českokrumlovský rozvojový fond provozuje a rozvíjí městský parkovací systém. V současnosti jsou hlavní odstavná parkoviště pro osobní vozidla vybavena moderními samoobslužnými technologiemi umožňujícími pohodlné placení parkovného v korunách i eurech. Zákazníci mají možnost platit prostřednictvím magnetických parkovacích karet, Parkoviště jsou nepřetržitě hlídána bezpečnostními kamerami. Elektronický systém navádění vozidel poskytuje parkujícím další službu a informuje je o obsazenosti jednotlivých parkovišť. Celý systém je monitorován a obsluhován z centrálního dispečinku Českokrumlovského rozvojového fondu 24 hodin denně.

V rámci projektu městského parkovacího systému bylo také v roce 2004 otevřeno centrální parkoviště zájezdových autobusů v bývalém areálu ČSAD na Chvalšinské silnici. Podobný komfort poskytovaných služeb, které nabízí již čtvrtým rokem centrální parkoviště autobusů, by mělo v budoucnu poskytovat i odstavné parkoviště pro kamiony v Domoradicích.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: