aktualizováno 23. 1. 2008

Sanace skály Pod Kamenem

V současné době probíhá jednání o sanaci skály Pod Kamenem nad silnicí I. třídy, kterou spravuje kraj. S pomocí Jihočeského kraje město Český Krumlov usiluje o zabezpečení skalního masivu. Ministerstvo dopravy, potažmo Státní fond rozvoje infrastruktury dal předběžný příslib, že se situací budou zabývat a najdou prostředky na sanaci skály. Město Český Krumlov k dnešnímu dni disponuje souhlasy většiny vlastníků pozemků na skále s provedením sanací, chybí souhlasné vyjádření od 2 majitelů. Náklady na sanaci skály Pod Kamenem se pohybují kolem 85 milionů korun.

V Českém Krumlově byla tento týden dokončena sanace skály v Rybářské ulici pod zámkem, která spadala do kompetence Národního památkového ústavu.

V Operačním programu životní prostředí bude město do konce ledna žádat o dotaci na sanaci skalní stěny Svatý Duch v Českém Krumlově (směr Nové Spolí). Celkové náklady na zabezpečení tohoto masivu se budou pohybovat kolem 3,5 milionů korun.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: