aktualizováno 6. 2. 2008

Český Krumlov má svůj spot

Český Krumlov si daroval k patnácté výročí zapsání na prestižní Seznam světového dědictví UNESCO originální dárek, a tím je propagační spot. Krátký snímek ukazuje město jako památku UNESCO. Scénář upozorňuje především na historické památky, je v něm i odkaz na umělce Egona Schieleho.
Klipem provází dvě osoby, které připodobňují dvě tváře města. Jednou je kejklíř plný elánu, dovádí a vnáší do města život a ruch. Druhou postavou je melancholická figura, která naznačuje, že město umí člověka pohladit po duši a dopřává mu možnost odpočinku a nerušené sebereflexe. V závěru zjišťujeme, že dvě figury, dva průvodce od sebe nemůžeme oddělit. Český Krumlov je jak rušným městem, tak oázou odpočinku a oba tyto atributy se pojí pod záštitou UNESCO.
Po samotném spotu je krátká zmínka o partneru Oslav UNESCO, značce Klasa, která se finančně podílela na oslavách patnáctého výročí zapsání na Seznam.
Spot byl oficiálně představen 30. listopadu na tiskové konferenci na téma Český Krumlov - 15 let na Seznamu UNESCO. V současné době je spot promítán ve všech kinech Cinestar v celé České republice i v kině JaK v Českém Krumlově.

.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: