aktualizováno 2. 11. 2007

Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory se stěhuje do budovy městského úřadu


Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory se stěhuje do budovy městského úřadu Oblastní pobočka Jihočeské hospodářské komory (JHK) sídlí od 1. listopadu v prvním patře budovy Městského úřadu Český Krumlov na Kaplické ulici. Občané i podnikatelé na Českokrumlovsku tak mají jednodušší přístup k potřebným úřadům a mohou vyřešit více věcí pod jednou střechou. Společné sídlo působiště otevírá oběma institucím možnost užší spolupráce.

Na slavnostním otevření nového sídla předseda oblasti Český Krumlov a místopředseda představenstva JHK Ing. Otakar Veselý vyjádřil radost z toho, že se podařilo po dlouhodobých jednáních dohodnout spolupráci s městem. Starosta Českého Krumlova Ing. Luboš Jedlička dodal: "Za dohodou vedení hospodářské komory a vedení města je více než několikaroční úsilí dostat Jihočeskou hospodářskou komoru na městský úřad. Český Krumlov není centrem Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory se stěhuje do budovy městského úřadu administrativních budov a velkých zázemí pro takovéto instituce. To, že městský úřad v rámci reorganizace vyšetřil kancelář pro JHK, sleduje společný a velmi důležitý cíl, kterým je spokojenost našich občanů a podnikatelů. Stejný občan, stejný podnikatel, si jde něco vyřídit do banky, potřebuje zařídit něco na městském úřadě, zajde i na hospodářskou komoru a vyřídí všechno pod jednou střechou a ušetří tím spoustu času."
Podle Ing. Miroslava Dvořáka, předsedy představenstva Jihočeské hospodářské komory je přesun do nové lokality dobrým počinem: "V představenstvu se snažím, aby se oblasti našeho působení propojovaly s městem, protože na úřadech je život, a když budeme utlačení někde v rozích města, tak budeme mimo dění. Doufám, že nám to pomůže k tomu, aby si sem lidé spíš našli cestu a více využívali našich služeb."

Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory se stěhuje do budovy městského úřadu Ředitelka oblastní kanceláře Český Krumlov Mgr. Zdenka Doleželová od přestěhování očekává zvýšení četnosti kontaktů s podnikateli a bližší součinnost s odbory úřadu města. "Blíží se doba, kdy hospodářská komora začne vydávat výpisy z centrálních registrací, tj. z obchodního a živnostenského rejstříku a katastru nemovitostí. Bude tu otevřen tzv. Czech Point, a tím se otevře možnost užší spolupráce s živnostenským odborem. Předpokládám, že budeme spolupracovat i s jinými odbory či odděleními úřadu, popř. s organizacemi městského holdingu," dodává ředitelka.

Jihočeská hospodářská komora je sdružení podnikatelů ustanovené na základě zákona č. 301/1992 Sb. a č. 259/1996 Sb. o Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky. Je právnickou osobou zapsanou v obchodním rejstříku a působí nezávisle na politických stranách, státních orgánech a orgánech Oblastní kancelář Jihočeské hospodářské komory se stěhuje do budovy městského úřadu územní samosprávy. Hlavním posláním Jihočeské hospodářské komory je podpora rozvoje podnikatelského prostředí a prosazování zájmů podnikatelů. Má své nezastupitelné místo v oblasti shromažďování a poskytování informací pro podnikatele a v oblasti vytváření neformálních obchodních kontaktů. V současné době nabývá na významu vytváření podmínek pro navazování kooperací i širší obchodní spolupráce s komorami a podnikateli v zemích EU, zejména přímo sousedících s Jihočeským krajem, tedy Rakouskem a Německem.

Neváhejte mne kontaktovat v případě zájmu o dodatečné informace. Uvítám Vaše náměty i připomínky. Průběžně aktualizované informace o městě Český Krumlov či o aktivitách Městského úřadu Český Krumlov sledujte na webových stránkách www.ckrumlov.cz. Bližší informace o Jihočeské hospodářské komoře najdete na webových stránkách http://www.jhk.cz/.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: