aktualizováno 4. 10. 2007

Soutěžní úspěchy krumlovských hasičů

Soutěžní úspěchy krumlovských hasičů Českokrumlovský tým profesionálních hasičů zabodoval na obou podzimních soutěžích ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. V krajském kole soutěže, která se uskutečnila v Táboře 25. září, byli nejlepší. O týden později na XIII. ročníku Memoriálu JUDr. Františka Kohouta v Praze si čtyři profíci z Krumlova vydobyli třetí místo mezi 17 týmy z celé ČR a ze Slovenska. Tato soutěž je pořádána od roku 1995 na památku zesnulého ředitele pražských hasičů a zástupci z Českokrumlovska se jí účastní od roku 1998, kdy krumlovští hasiči umístili na druhém místě, stejně tak o dva roky později.

Úspěch letošního družstva je o to cennější, že jeho členové jsou relativními nováčky - velitel Jiří Stropek pracuje u hasičského záchranného sboru tři roky a Václav Svoboda, Milan Líbal, Vladimír Štindl dva roky. "Soutěže jsou nejen profesně zajímavé a atraktivní, ale přispívají k dalšímu zdokonalování návyků potřebných při zásahu u skutečných dopravních nehod," zdůraznil velitel požární stanice Č. Krumlov mjr. Ing. Pavel Rožboud. Uvedl, že zásluhu na soutěžních úspěších a následně profesionálně odvedené práci v reálu má firma AUTO ČÍŽEK - vrakoviště v Kosově, jehož majitel David Čížek jim umožnil v rámci nácviků rozstříhat jakékoli auto.

Vedení města blahopřeje soutěžnímu týmu i celé jednotce profesionálních hasičů k zaslouženým úspěchům a děkuje za úspěšnou reprezentaci Českého Krumlova.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: