aktualizováno 19. 9. 2007

Krumlovský gymnazista dal zabrat Kasparovovi

Krumlovský gymnazista dal zabrat Kasparovovi Město Český Krumlov organizovalo účast na 17. šachovém mistrovství světa seniorů Traunsee Open v rakouském Gmundenu, které se koná od 16. do 29. září. V neděli 16. září se odehrála simultánka s mezinárodním velmistrem Garry Kasparovem, na niž se z Českokrumlovska vypravili tři junioři Jiří Pahorecký, Jakub Jeníček, Lucie Glaserová, zástupci města Český Krumlov starosta Ing. Luboš Jedlička, Ing. Zdeňka Bohdalová a senátor Ing. Tomáš Jirsa. Simultánky Kasparova proti 27 soupeřům se kromě rakouských hráčů různého stáří zúčastnili i tito žáci a senátor, přičemž si vedli velmi odhodlaně a výborně. Partie trvaly čtyři hodiny a průběžně je komentoval rakouský velmistr. Mladí krumlovští šachisté vzdorovali skvělé hře Kasparova dlouho - zůstali mezi posledními 14 hráči, Lucie Glaserová mezi posledními devíti, Jiří Pahorecký bojoval ze všech nejdéle, vzdal jako poslední hráč s nejvyšším počtem tahů. Celkové skóre 27:0 pro velmistra Kasparova.

V sobotu 22. 9. jsou na programu živé šachy na náměstí v Gmundenu, jejímiž protagonistkami budou česká velmistryně Jana Jacková proti rakouské velmistryni Evě Moser. V roli bílých figur se objeví žáci ZŠ Za Nádražím, jako černé figury gmundenské děti. Pobaví se i nešachisté, neboť se ve fotbalovém utkání potkají děti ZŠ T. G. Masaryka a gmundenští žáci.

Více informací na www.austria2007.com.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: