aktualizováno 11. 9. 2007

V Českém Krumlově o ochraně evropské přírody - Europarc 2007

V Českém Krumlově o ochraně evropské přírody - Europarc 2007 První výročnízasedání Federace Europarc v České republice se uskuteční od 26. do 30. září v Českém Krumlově v prostorách Zámecké jízdárny.
Europarc Federation je sdružení Evropských chráněných území spojující národní parky, regionální parky, přírodní parky a biosférické rezervace ve 38 zemích Evropy s cílem chránit jedinečnou rozmanitost přírody, nalezišť vzácných druhů a krajiny. Federace založená v roce 1973 jako nezávislá nevládní organizace má 340 členů v 38 zemích a zahrnuje 400 chráněných území, včetně českých národních parků a chráněných krajinných oblastí. V roce 2000 byla založena Národní sekce Europarc Česká republika, jejímž členy jsou Agentura ochrany přírody a krajiny a Správa Národních parků Krkonoše, Šumava, České Švýcarsko a Podyjí a nově i Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Konference, na niž by se mohlo sjet až 350 účastníků, je zaměřena na přeshraniční spolupráci při péči o chráněná území v Evropě. Slavnostní zahájení s plenárním zasedáním členů Federace Europarc se uskuteční 27. září za účasti prezidentky mezinárodní federace, ministra životního prostředí ČR a starosty Českého Krumlova. Účast na zahájení a úvodní přednášku přislíbil také Václav Havel.

Konference je určena odborníkům, ale pro veřejnost se připravuje řada doprovodných akcí přesahujících dobu konání konference, např. i v rámci říjnového Ekofilmu.
V Městské galerii na Prelatuře bude k vidění od 15. září do 14. října fotografická výstava Národní parky - Bohumír Prokůpek. Přední fotograf-krajinář, učitel na pražské FAMU představí kolekci černobílých fotografií z posledních let.
Od 24. září do 18. listopadu bude v Regionálním muzeu v Českém Krumlově instalována výstava Naše nejkrásnější krajiny v dílech umělců a dokumentech, prezentující desítky převážně historických uměleckých děl, zejména obrazů a fotografií českých umělců z chráněných území.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: