aktualizováno 10. 9. 2007

Otevřené památky o víkendu lákaly

Otevřené památky o víkendu lákaly Dny evropského dědictví přilákaly 8. a 9. září hodně zájemců o prohlídku jindy většinou nepřístupných prostor. Do budoucího Muzea Fotoateliér Seidel se přišlo podívat či na přednášce získat informace o dvouletém úsilí záchrany fotografického dědictví hodně přes 500 návštěvníků.
Prelaturu navštívilo 400 lidí, sobotní prohlídka krovů na radnici, v Muzeu marionet, v Solnici a Porákově domě v areálu Ambit přitáhla přes 80 účastníků. Návštěvu kláštera si nenechali ujít ani občané, kteří tam před jeho rekonstrukcí bydleli desítky let. Téměř 80 zvídavých si poslechlo odborný výklad při exkurzi minoritským klášterem, další se zajímali např. o skládání krovů v Muzeu stavebních dějin a řemesel.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: