aktualizováno 4. 9. 2007

Protipovodňové cvičení i v Českém Krumlově

Protipovodňové cvičení i v Českém Krumlově I v Českém Krumlově se od středy 5. do pátku 7. září uskuteční protipovodňové cvičení Vltava a Labe 2007, které prověří připravenost na možnost příchodu povodní velkého rozsahu, do něhož se zapojí všechny složky Integrovaného záchranného systému v šesti krajích ČR. Kromě Českého Krumlova se týká cvičení v našem regionu Větřní, Rožmberku nad Vltavou a Zlaté Koruny.

Třídenní cvičení bude mít výhradně štábní charakter, tzn. že konkrétní situace budou řešeny teoreticky, bez praktického nasazení složek integrovaného záchranného systému v terénu, s využitím všech komunikačních prostředků. Občanů se tedy žádným způsobem nedotkne. Cílem je procvičit především činnost a vzájemnou komunikaci povodňových orgánů a orgánů krizového řízení během povodní velkého rozsahu. Bude ověřena reálnost povodňových, havarijních i krizových plánů obcí (a kraje) i funkčnost informačních toků mezi orgány a organizacemi, odpovědnými za realizaci těchto plánů.

Cvičení připravilo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí, Českým hydrometeorologickým ústavem a dalšími institucemi zodpovědnými za povodňovou ochranu.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: