aktualizováno 29. 8. 2007

Pracovní prázdniny ve školkách a ve škole

Ve čtyřech mateřských školách měli o prázdninách rušno kvůli neodkladným stavebním úpravám objektů. Za rekonstrukci kuchyní a sociálních center v MŠ Vyšehrad, Plešivec I, Plešivec II a TGM zaplatí město 5,2 mil. Kč

S dalšími investicemi do všech sedmi školek pomohou fondy Evropského hospodářského prostoru. Město uspělo v konkurenci 592 požadavků s žádostí na přípravu projektu Rekonstrukce a modernizace mateřských škol v Č. Krumlově, který se stal jedním ze 43 vybraných projektů (město podalo žádosti na tři různé projekty). V rámci tzv. Norských fondů získal Č. Krumlov 14 140 eur, z nichž uhradí zpracování projektové dokumentace na zateplení objektu MŠ Za Soudem, na fasádu, změnu topného systému a výměnu oken v MŠ Plešivec II, na přístavbu školní jídelny MŠ Vyšehrad a na zateplení MŠ Za Nádražím. Z grantu bude hrazena i studie proveditelnosti na tyto akce. Tyto dokumenty budou základem pro podání žádosti o grant na tzv. individuální projekt - na vlastní kompletní rekonstrukci a modernizaci všech školek ve městě, což představuje miliónové náklady. Z tzv. Norských fondů je v případě úspěchu možné získat až 85 % uznatelných nákladů projektu.

Ze čtyř základních škol zasáhl stavební ruch pouze ZŠ Za Nádražím, kde rekonstrukce učebny chemie, rekonstrukce osvětlení tělocvičny a tříd stála dva milióny korun.

Město musí do konce letošního roku zajistit v ZŠ Plešivec opravy ve školní stravovně za 150 000 Kč a do 30. 8. 2008 úplnou rekonstrukci školní jídelny a sociálního zařízení za 21,5 mil. Kč. Město požádalo ministerstvo financí o státní dotaci, v případě jejího neposkytnutí je připraveno koncem roku požádat o prostředky z tzv. Norských fondů.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: