aktualizováno 14. 6. 2007

Kolečko s nízkopodlažním autobusem

V červenci začne jezdit v Českém Krumlově na okružní lince nízkopodlažní autobus V červenci začne jezdit v Českém Krumlově na okružní lince nízkopodlažní autobus, který pořídila ČSAD Autobusy a.s. Během první poloviny prázdnin bude vybaven výsuvnou, nebo výklopnou plošinou s ručním ovládáním pro vozíčkáře. Autobus, odkoupený od rakouské mateřské společnosti, podstatně usnadní cestování občanům postiženým, starším či matkám s kočárky, neboť jeho nástup je ve výšce pouhých 30 cm. A když se nastupuje z 12centimetrového obrubníku, jde to snadno oproti běžnému autobusu, u něhož je nutné překonat 80 cm, tedy tři schody.

Zkušební jízdu nízkopodlažním autobusem absolvoval se zástupci firmy starosta města Ing. Luboš Jedlička, jenž jeho provoz v Českém Krumlově dojednal. Autobus bude podle technického ředitele ČSAD Autobusy Ing. Zdeňka Hovorky využíván maximálně. "Myslíme si, že občané Českého Krumlova si větší pohodlí zaslouží. Příští rok bychom chtěli získat ze státní dotace nový nízkopodlažní autobus pro meziměstskou dopravu," přislíbil Ing. Hovorka občanům Českokrumlovska životusnadňující dopravní prostředek za více než 5,5 mil. Kč.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: