aktualizováno 30. 3. 2007

Koncert kalifornského sboru stojí za poslech

Komorní pěvecký sbor studentů z jižní Kalifornie Z jižní Kalifornie přiletí komorní pěvecký sbor studentů mezi 15 a 17 lety se sbormistrem Howardem Cheungem a s českokrumlovskými Pištci a Fiorettem vystoupí na benefičním koncertu v úterý 3. dubna od 19.30 h v Prokyšově sále Prelatury. Velikonoční preludium je přístupné zcela zdarma, všechny vybrané dobrovolné příspěvky budou odevzdány městskému divadlu na hudební programy.

Čtyřicetičlenný sbor San Marino vyhrál Golden State Award 2006 a stal se nejlepším středoškolským pěveckým sborem v Kalifornii. Letos v březnu vystoupil na ACDA národní konferenci pěveckých sborů a orchestrů v Miami. Vloni se představil i v prestižní newyorské Carnegie Hall. Na repertoáru 10denního turné po ČR, Rakousku a Maďarsku mají mladí hudebníci staré evropské i nové americké skladby a několik spirituálů. Některé písně budou mít hudební doprovod.

Koncertní turné sboru San Marino v České republice začíná 2. dubna ve 14 h v Praze v kostele sv. Mikuláše, 3. dubna pokračuje od 19.30 h v Prokešově sále v Českém Krumlově, 6. dubna v rakouském Göttweigu a skončí 8. dubna v budapešťském kostele sv. Štěpána. "Snažíme se naučit aspoň pár slov česky, německy a maďarsky, abychom byli schopni říct - vítejte a děkujeme za to, že jste přišli na naše koncerty," předesílá sbormistr Howard Cheung.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: