aktualizováno 20. 3. 2007

Natáčení historického dokumnetu o kněžně Eleonoře von Schwarzenberg v Českém Krumlově

Český Krumlov, zdroj: Archiv MěÚ Historicko-dokumentární film s hranými scénami přiblíží život kněžny Eleonory von Schwarzenberg, která v letech 1682 až 1741 pobývala ve Vídni a v Českém Krumlově a jako jediná z tohoto významného rodu není pohřbena v rodinné hrobce ve Vídni, ale právě v Českém Krumlově.
Film začíná od pondělí 26. 3. v našem městě natáčet společnost Pro Omnia Film GmbH v koprodukci s ORF Rakousko a evropským televizním vysílačem ARTE. Na tomto filmovém projektu se mimo jiné podílí krumlovský zámek, Archeologický institut v Praze a tým mezinárodních vědců. Zahrají si v něm i desítky místních občanů. Dokument bude vysílán na podzim 2007 v rámci vzdělávacího bloku na televizním programu ORF v Rakousku, dále na programu ZDF v Německu a na celoevropském ARTE. Vzhledem k tomu, že film by mělo vidět kolem milionu diváků, jedná se o další pozitivní zviditelnění našeho města a jeho historie.

V souvislosti s natáčením snímku o excentrickém a pověstmi opředeném životě kněžny, dojde k drobným omezením dopravy na území města. Po natáčení reportáží současného života ve městě a v zámku od 26. do 30. 3., které se obyvatelstva nijak nedotknou, bude natáčení pokračovat v pondělí 2. dubna od 18 do 4 h v Kostelní ulici pod schody do kostela a před kostelem a v Dlouhé ulici; tyto historické scény se budou připravovat už od rána. Stejně tak v úterý 3. dubna, kdy noční natáčení proběhne od 17 do 3 h ráno před divadlem, na Lazebnickém mostě i pod zámkem na nábřeží Vltavy. Doprava bude tedy omezena v Horní ulici a okolí mostu. Poté se filmový štáb přesune na zámek.
V neděli 22. dubna budou pořizovány záběry staré části města a zámku za pomoci vrtulníku, který se bude pohybovat nízko nad zemí, zejména při točení detailních sekvencí vykopávek na Plešivci (naproti elektroprodejně).

Během filmování prosíme občany o shovívavost a pochopení - tento vzdělávací dokument posílí dobrou image našeho města v zahraničí.

Více informací poskytne Jana Kostelecká - 602 949 367.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: