aktualizováno 15. 3. 2007

Začíná další fáze sanace Havraní skály

Začíná další fáze sanace Havraní skály, zdroj: Archiv MěÚ Od pondělí 19. března do 29. dubna budou horolezci společnosti Stavební geologie Geotechnika pokračovat v zajišťování skalního masivu podél Objížďkové silnice na straně nad chodníkem. Jde o II. etapu sanace Havraní skály. Stejně jako vloni, kdy se ošetřovala skála na protější straně komunikace, dojde k zúžení jízdních pruhů na 3 m a ke snížení rychlosti na 30 km/h, vše bude jasné z dopravního značení. Dobrou zprávou je, že po komunikaci se budou moci pohybovat i chodci, neboť vedle chodníku, na který bude padat odstraňovaná hornina, bude vytvořen koridor pro pěší oddělený od vozovky a místa dopadu betonovými bloky. Z hrany skály bude spuštěna ochranná síť, ukotvená za zábranami, jež zamezí padání shazovaných kamenů mezi projíždějící automobily. Doprava tedy nebude přerušena, pouze může případně kvůli bezpečnosti dojít k několikaminutovému uzavření, bude-li nutné shodit velký skalní blok. V tom případě bude situace řízena pověřenými pracovníky firmy.
Práce budou specialisté provádět od světla do tmy včetně víkendů tak, aby byly dokončeny co nejdříve. Čeká je očištění celé skalní stěny od vegetace a zvětralin, vyčištění a vyplnění puklin, podezdění, podbetonování skalních bloků a lokální kotvení bloků.

Odstranění zvětralé horniny a zajištění skály po obou stranách komunikace, včetně poslední části pod nemocnicí, která je v plánu od 17. září do konce října, si vyžádá celkem 7,905 mil. Kč. Na úhradě se podílejí ministerstvo životního prostředí, Jihočeský kraj a město Český Krumlov.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: