aktualizováno 29. 1. 2007

Český Krumlov podává stížnost k Ústavnímu soudu

Ústavní stížnost proti porušování práva na samosprávu Policií ČR podá v pondělí 29. ledna prostřednictvím advokáta město a zastupitelstvo Českého Krumlova. Z porušování povinností při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele bylo totiž obviněno 14 současných i minulých zastupitelů. Tohoto činu se měli dopustit, když hlasovali pro úhradu honoráře obhájcům bývalých starostů JUDr. Františka Mikeše a Antonína Prince a vedoucího odboru MÚ Ing. Lumíra Luštického, kteří podle zastupitelů jednali v zájmu města a nezpůsobili mu žádnou škodu.

Českokrumlovští považují jakékoliv přezkoumávání a hodnocení rozhodnutí přijatých zastupitelstvem nebo radou města ze strany orgánů činných v trestním řízení z hlediska, zda jsou, či nejsou tato rozhodnutí v zájmu města a jeho občanů, za odporující zákonu. Jsou přesvědčeni, že trestní stíhání členů kolektivních orgánů za jejich hlasování, je porušováním ústavně zaručeného práva města na samosprávu.

Zasahováním státních orgánů do práva na územní samosprávu se Ústavní soud ještě nikdy nezabýval, takže v případě Českého Krumlova půjde o precedens.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: