aktualizováno 24. 1. 2007

V pátek na prohlídku židovského hřbitova

U příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti bude otevřen v pátek 26. ledna od 14 do 16 h židovský hřbitov v Českém Krumlově. Založen byl v roce 1891 a nachází se na něm 102 hrobů. Zájemci o prohlídku jinak veřejnosti běžně nepřístupného židovského pohřebiště ve Hřbitovní ulici (vedle městského hřbitova) získají další informace na mob. telefonu 776 004 237.

V současné době pracuje na záchraně a obnově další židovské památky v Českém Krumlově Českokrumlovský rozvojový fond (ČKRF). Osud synagogy je nyní nejen v rukách projektu S.O.S. (Save Our Synagogue) a jeho zřizovatele, ČKRF, ale také v rukách mnoha dalších nadšenců, ať již z řad místních obyvatel, studentů, návštěvníků či jiných dobrodinců. Cílem projektu S.O.S. je zachránit tuto jedinečnou historickou památku, navrátit židovské víře její hmotnou podobu jako součást krajiny a zakotvit její místo ve veřejném povědomí.

Více informací o projektu S.O.S. naleznete na www.ckrumlov.cz/synagoga

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: