aktualizováno 22. 1. 2007

Lesy na Přídolsku a Mirkovicku jsou veřejnosti uzavřeny

Zákaz vstupu do obecních lesů Přídolí a Mirkovic platí ode dneška 22. ledna po tři měsíce. Rozhodl o tom na žádost obcí Přídolí a Mirkovice Městský úřad Český Krumlov v zájmu zdraví a bezpečnosti občanů. Orkán v minulém týdnu v těchto lokalitách vyvracel a polámal stromy, mnohé jsou nalomené a hrozí pády kmenů. Polomy se začínají okamžitě zpracovávat, na hektar to bude kolem 8 m3. Cedule se zákazem vstupu budou umístěny na krajích lesních cest. Občanům, kteří se přes zákaz budou v lese pohybovat, hrozí podle lesního zákona postih za přestupek do výše 5 000 Kč. Zákaz se nevztahuje na pracovníky vykonávající práci v lese a na osoby provádějící výkon práva myslivosti.

V lesích města Český Krumlov bude rozsah škod znám koncem týdne. Nejhorší situace je na Výtoňsku, kde jsou polomy v objemu 1 500 m3.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: