aktualizováno 3. 7. 2023

Na turistickou pěší trasu ve vojenském újezdu Boletice se smí pouze o státních svátcích, v červenci a srpnu také o víkendech

Na začátku letošního roku vešla v platnost nová režimová a bezpečnostní opatření platná pro území vojenského újezdu Boletice.

Od 1. ledna 2023 je s omezeními přístupná pouze pěší trasa: Záhvozdí - Knížecí stolec - Záhvozdí. V jiných částech vojenského území Boletice se turisté nesmějí pohybovat.

Přednosta újezdního úřadu podplukovník Ing. Marián Varga uvedl, že pravidla se zpřísnila hlavně z důvodu současné mezinárodní situace: „Cílem a hlavním důvodem vydání nových Režimových a bezpečnostních opatření je plnohodnotné zabezpečení výcviku ve vojenském újezdu Boletice i o víkendech a s tím spojená ochrana zdraví turistů.“

Pokud se chcete vydat na výlet na Knížecí stolec, můžete využít třeba nadcházející státní svátky nebo prázdninové víkendy. Zbytek roku je veřejnosti vstup na území zcela zakázán.

Boletice II

Přístupná turistická trasa zůstává pouze jedna, a to naučná stezka ze Záhvozdí na Knížecí stolec. Stále platí, že i při povoleném vstupu nesmí turisté z vyznačené pěší trasy nikam odbočovat a pohybovat se mimo ni. Všude okolo může číhat skryté nebezpečí (zbytky munice, trhaviny, nebo různé připravené nástrahy). Za porušení pravidel vstupu do vojenského újezdu je pokuta až 5 tisíc korun na jednu osobu. Je zakázán jakýkoliv sběr lesních plodin, dále nezapomeňte, že na celém teritoriu vojenského újezdu je zakázáno také kempování, rozdělávání ohňů a přespávání ve volné přírodě.

Do Záhvozdí / Boletic se můžete dostat po hlavní komunikaci od Kájova, dále ve směru přes Polnou na Šumavě do Horní Plané. Dbejte opatrnosti, na této silnici je zvýšený provoz vojenské techniky. Dále i bez povolení újezdního úřadu můžete využít účelové komunikace od obce Chvalšiny a jednosměrné komunikace od obce Boletice na kopec Hořičky (starý boletický kopec) viz mapa.

Boletice - komunikace přístupné bez povolení újezdního úřadu

Podrobné informace ke vstupu naleznete na stránkách www.vojujezd-boletice.cz .

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: