aktualizováno 16. 6. 2023

Vratné kelímky na Slavnostech pětilisté růže a dalších akcích města

Od začátku letošního roku využívá město Český Krumlov na svých akcích vratné kelímky. Cíl jejich využití je jednoznačný: snížení množství odpadu produkovaného stánky s občerstvením.

„Systém vratných kelímků jsme si úspěšně vyzkoušeli na velikonočním i májovém trhu a nyní je nachystán na největší českokrumlovskou akci Slavnosti pětilisté růže. Pro tuto příležitost byla pořízena speciální edice kelímků s logem akce a motivem rožmberského jezdce známého z domu na Latránu čp. 39,“ říká manager kultury Filip Putschögl. „Pouze na Slavnostech pětilisté růže se každoročně vyprodukovalo 10 až 15 tun odpadu. Očekáváme, že tato ekologická zátěž se díky používání vratných kelímků značně sníží,“ dodává. 

Kelímky budou na akcích města zálohovány vratnou zálohou ve výši 50 Kč. Kdo kelímek nestihne nebo nebude chtít vrátit, odveze si z Českého Krumlova milý suvenýr.

Vratné kelímky s krumlovskými motivy byly pořízeny ve spolupráci se Svazem měst a obcí Jihočeského kraje s finanční podporou z Operačního programu Životního prostředí.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: