aktualizováno 2. 1. 2024

Vodné a stočné pro rok 2024

Rada města schválila novou kalkulaci vodného a stočného pro rok 2024 a opět se nevyhneme dalšímu zdražení ceny za čištění odpadní vody na ČOV, vodného a stočného v přepočtu na cenu 1 m3.

Důvodem celkově zvýšené ceny je nárůst regulovaných cen energií, vyšší cena převzaté vody od Jihočeského vodárenského svazu, zvýšená cena za čištění odpadních vod, cena vstupních materiálů (chemikálie apod.) a v neposlední řadě index meziroční inflace se změnou daňové sazby. Zároveň tvorba ceny kalkulace vodného a stočného nevychází z klasického obchodního projednání mezi městem a společností ČEVAK a.s., ale je podřízena ustanovením Koncesní smlouvy schválené radou města a následně zastupitelstvem v dubnu 2021. Platnost této smlouvy však končí až v roce 2031.

Konkrétně je tedy cena vodného a stočného pro rok 2024 stanovena na 111,40 Kč/m3 včetně DPH,  vloni to bylo 105,48 Kč včetně DPH v roce 2023. Cena se tedy zvyšuje o 5,61 %, čili o 5,92 Kč/m3.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: