aktualizováno 8. 11. 2023

Vnitřní prostory pro konání kulturních akcí

 

Synagoga Český Krumlov

Adresa: Za Soudem 282, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: JUDr. Eva Řehulková, Ph.D., mob.: 604 217 174, e-mail: info@synagoga-krumlov.cz
Web: http://www.synagoga-krumlov.cz/

Svým charakterem je objekt synagogy s přilehlou zahradou a Cafe multifunkčním prostorem, vhodným pro uspořádání celého spektra aktivit a akcí. S přidanou hodnotou invence a kreativity realizujeme především tyto akce "na klíč":

 • Semináře, školení a sympózia
 • Firemní incentivní a teambuildingové akce, slavnostní akce
 • Workshopy a prezentace
 • Svatební obřady a oslavy
 • Zahradní slavnosti
 • Hudební vystoupení a kulturní performance
 • Výstavní instalace a expozice

Synagoga Český Krumlov, zdroj: oKS

 

Městské divadlo Český Krumlov

Adresa: Horní 2, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: Miroslav Opelka, mob.: 602 430 658, e-mail: miroslav.opelka@divadlock.cz , Jan Vozábal (ředitel MD), mob.: 602 331 162, e-mail: jan.vozabal@divadlock.cz 
Web: https://www.divadlo.ckrumlov.cz/cz/pronajmy-prostoru/ 

V současné době je divadlo jak po stránce architektonické tak technicko-provozní moderním kulturním stánkem s divadelním sálem o kapacitě 265 diváků. Společenské prostory jsou bezbariérové (mimo balkónu). Samozřejmě zde nechybí nekuřácký divadelní klub ÁNTRÉ s pestrou nabídkou, v letních měsících pak divadelní terasa s nejkrásnějším pohledem na historické centrum města s dominantou zámku. Ve foyer divadla jsou pořádány fotografické výstavy ve spolupráci s Fotoklubem Český Krumlov. Prostory, technické vybavení a zázemí divadla je též vhodné pro potřeby pořádání konferencí a využití pro kulturně společenské aktivity.

 • Divadelní sál
 • Divadelní kavárna Ántré

Městské divadlo, zdroj: oKS


Prokyšův sál – prelatura

Adresa: Horní 155, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: Mgr. Martin Nechvíle, mob.: 777 593 522, e-mail: reditel@knih-ck.cz , Otakar Votýpka, mob: 602 454 959, e-mail: otakar.votypka@divadlock.cz 
Web: https://www.knih-ck.cz/cz/pronajmy-prostor/ 

Prelatura je významnou kulturní památkou, nachází se v centru města Český Krumlov, cca 200 m od náměstí Svornosti u kostela sv. Víta. Její historie sahá až do 14. století, interiéry jsou vyzdobeny unikátní výmalbou. Atraktivní historické sály jsou vhodné pro pořádání svateb, koncertů, konferencí apod. Kapacita 130 míst.

prelatura, zdroj: oKS

Egon Schiele Art Centrum

Adresa: Široká 71, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: Mgr. Hana Lazarowitz Jirmusová, office@schieleartcentrum.cz 
Web: http://www.esac.cz/cz/pronajem/ 

Rozlehlé klenuté sály bývalého renesančního pivovaru a vystavená umělecká díla tvoří mimořádné prostředí i pro tak slavnostní příležitosti jako jsou svatební obřady a recepce aj. Možnost využít služeb a občerstvení v muzejní kavárně Egon Café.

Egon Schiele Art Centrum, zdroj: oKS

 

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Adresa: Zámek 59, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: PhDr. Pavel Slavko (Správa zámku Český Krumlov), tel.: 380 704 711, e-mail castle@ckrumlov.cz , Ing. Ladislav Vokatý (Studijní centrum Český Krumlov), mob.: 770 125 399, e-mail: vokaty.ladislav@npu.cz 
Web: https://www.zamek-ceskykrumlov.cz/cs 

Možnosti pronájmu prostor v areálu zámku Český Krumlov – koncertní prostory:

 • Maškarní sál – kapacita sálu 154 míst
 • Zrdcadlový sál – kapacita 90 míst
 • Zámecká kaple sv. Jiří – kapacita 60 míst
 • Renesanční hala – kapacita 70 míst
 • Zámecká jízdárna – cca 500 míst
 • Studijní centrum – kapacita 130 osob
 • Zámecké lapidárium – kapacita max. 200 míst

Zájemci o využití prostor zámku pro konání společenských a kulturních akcí musí Správě hradu a zámku zaslat písemný požadavek, ve kterém charakterizují akci a sdělí potřebné informace (termín, délka trvání, počet účastníků a další požadavky). Po oboustranném jednání, při kterém se konkretizují reálné možnosti a vzájemné požadavky je podepsána nájemní smlouva o pronájmu prostor se Správou hradu a zámku Český Krumlov, v případě dlouhodobých akcí (trvajících déle než 3 dny) pak se Státním památkovým ústavem v Českých Budějovicích. Správa zámku pak dbá na osobní jednání a individuální přístup s každým jednotlivým klientem.

Statek Kvítkův Dvůr

Adresa: Kvítkův Dvůr 211, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: Jiří Faltus, mob. 602 636 218, e-mail: kvitkuv.dvur@seznam.cz 
Web: https://www.svatby-krumlov.cz/ 

Kvítkův Dvůr je starobylý zámecký statek, který najdete v Českém Krumlově cca 600 metrů západně od Zámecké zahrady. Kvítkův Dvůr je v soukromém vlastnictví, ale konají se zde pro veřejnost prohlídky, koncerty, svatební obřady i celé svatby a možný je pronájem společenských prostor i pro jiné slavnostní příležitosti.

Možný je pronájem malovaného sálu a s ním souvisejících prostor hodovní síně, kuchyně a kabinetu ke svatebním obřadům, či jiným slavnostním událostem. Kapacita sálu je až 66 osob, kapacita hodovní síně je 30 osob. Přestože je Kvítkův Dvůr vzdálen jen 600 metrů od Zámecké zahrady a maximálně 2 kilometry od historického centra města, stojí na samotě stranou turistického ruchu, proto poskytuje naprostou svobodu pro pořádání koncertů nebo doprovodných programů ke svatbám a jiným slavnostním příležitostem.

Kostel - Klášter minoritů

Adresa: Klášterní dvůr 97, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: Filip Matějka, mob.: 775 664 010, e-mail: filip.matejka@divadlock.cz , Jan Vozábal (ředitel MD), mob.: 602 331 162, e-mail: jan.vozabal@divadlock.cz
Web: https://www.klasteryck.cz/cz/klastery-cesky-krumlov/ 

Možnost pronájmu prostor klášterního kostela na soukromé mše, svatby, křtiny, koncerty. Maximální kapacita: 100 osob. Vzdálenost od parkoviště: 300 m.

Kláštery Český Krumlov, zdroj: oKS

Multifunkční prostor Prádelna

Adresa: Hradební 83, 381 01 Český Krumlov
Kontakt: Martin Zeman, e-mail: info@pradelnazije.cz
Web: https://pradelnazije.cz/ 

Multifunkční prostor Prádelna je otevřen od roku 2021. Jedná se o kulturní centrum, alternativní českokrumlovskou scénu. Místo slouží k pořádání koncertů, konferencí, přednášek, výstav,…

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: