aktualizováno 28. 5. 2013

Vltavské cantare 2013 - setkání sbormistrů

Aktualizováno 27.5.2013


Ve dnech 2. - 5. května se v Českém Krumlově, Českých Budějovicích a Třeboni uskutečnil již VI. jihočeský festival pěveckých sborů. Festival nabídl koncerty spojených orchestrů.

Hostitelem festivalu byl Českokrumlovský dětský sbor ve spolupráci s dětským sborem Canzonetta České Budějovice. Hlavním organizátorem bylo Sdružení rodičů a přátel českokrumlovského dětského sboru.

Každý ročník je zaměřen na produkci skladeb autorů, které mají co dočinění s dětskou sborovou tvorbou nebo mají významné výročí. V rámci minulých ročníků byla např. v Českém Krumlově provedena skladba B. Martinů Otvírání studánek v provedení 4 spojených těles, v roce 2011 byl repertoár zaměřen na soudobou sborovou tvorbu. Cílem a přínosem festivalu je vytvořit příležitosti pro přátelská setkání, vzájemnou inspiraci a předávání zkušeností, podpora aktivního trávení volného času dětí a mládeže, navázání nových kontaktů, povzbuzení pro sbormistry a příjemná, sváteční událost pro děti. Festival je realizován především jako rodinný. Jak svou velikostí, tak přístupem všech organizátorů a členů DPS Medvíďata.

Během letošního ročníku došlo také k přátelskému setkání sbormistrů se starostou města Daliborem Cardou, během něhož byl za sedmnáctiletou úspěšnou partnerskou spolupráci se Základní uměleckou školou v Českém Krumlově a za neocenitelný přínos partnerství obou měst oceněn Prof. Branko Čepin, ředitel Glasbena školy v Slovenj Gradeci.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: