aktualizováno 21. 5. 2024

Z Českého Krumlova vás na Šumavu i s koly svezou linky Červená a Vltavská

Pro letní sezonu 2024 je opět připravena nabídka jihočeských cyklobusů umožňujících přepravu jízdních kol. 

V sobotu 18. května 2024 vyjely opět po roce na své pravidelné trasy jihočeské cyklobusy, díky kterým se cyklisté i pěší turisté bez aut a dlouhých přejezdů po silnicích dostanou do nejatraktivnějších míst Jihočeského kraje.

Od června na pěti, o hlavních prázdninách na sedmi speciálně vybraných autobusových linkách, nasadí jihočeský dopravce GW BUS a. s. autobusy s cyklovleky. V systému jsou zahrnuté i linky ostatních smluvních dopravců Jihočeského kraje. Síť těchto linek poskytuje svobodnou volbu cestování. Můžete se z konečné stanice vrátit domů po vlastní ose nebo relaxovat v nedotčené přírodě a využít večerních spojů. Nemusíte se vracet ke svému zaparkovanému autu a můžete tak strávit příjemné dny na kole.

Jízdné pro osoby se na výše uvedených linkách řídí běžným tarifem, tj. vzdáleností dle jízdního řádu mezi nástupní a výstupní zastávkou. Jízdní kolo je přepravováno za 25Kč v jednom spoji či za 40Kč na celý den bez ohledu na přepravovanou vzdálenost a počet využitých spojů.

K přepravě jsou přijímána všechna jízdní kola, ze kterých musí být odstraněny před nakládkou všechny odnímatelné součásti (brašny apod.). Elektrokola jsou přepravována, pouze pokud lze snadno demontovat baterii nebo pokud je její uložení vhodné pro přepravu na cyklovleku.

Rezervace cesty předem není možná.

Jihočeské cyklobusy, zdroj: oKS

Podrobnější informace naleznete na webových stránkách spol. JIKORD→ 

Vzhledem k plánovaným rekonstrukcím silnic a výluk si Vaše spojení vždy ověřte na stránkách www.idos.cz

Jízdní řády cyklobusů, zdroj: oKS (1/6)Jízdní řády cyklobusů, zdroj: oKS (2/6)Jízdní řády cyklobusů, zdroj: oKS (3/6)Jízdní řády cyklobusů, zdroj: oKS (4/6)Jízdní řády cyklobusů, zdroj: oKS (5/6)Jízdní řády cyklobusů, zdroj: oKS (6/6)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: